°C

Ćwiczenia ratowników wojsk NATO i żarskiego szpitala

Fot. 105. szpital w Żarach
 

Dziś na teren 105. szpitala w Żarach wjechały ciężkie ratunkowe wozy wojskowe. Była symulacja ewakuacji rannych żołnierzy, była wymiana doświadczeń, pokaz pojazdów sanitarnych, a także wykłady.

A wszystko to w ramach akcji: „Koordynacja medycznych służb ratunkowych 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach ze służbami medycznymi sojuszników NATO”.

Przypomnijmy, że do 15 czerwca na poligonach w Żaganiu i Świętoszowie odbywają się ćwiczenia Nobel Jump 2019. Szkoli się 2,5 tys. żołnierzy z tzw. Szpicy NATO.

Zawsze, kiedy w pobliżu ćwiczą wojska sojusznicze, robimy spotkania robocze w zakresie ratownictwa medycznego – mówi zastępca dyrektora szpitala, Marek Femlak.

Nad wszystkim czuwała również kpt dr Maria Mańkowska, koordynator zabezpieczenia medycznego ćwiczenia Nobel Jump 2019:

– Medycy będą też współpracować w zakresie przekładnia pacjentów, wyciągania z pojazdów, potem transportowania do oddziału ratunkowego, tak, by wszystkie tu obecne narodowości – niemiecka, norweska, holenderska i polska mogły zintegrować swoje działania – tłumaczyła koordynatorka.

Pracownicy szpitala zapoznawali się ze sprzętem medycznym wojskowych wozów sanitarnych:

Spotkanie zakończyło się prezentacją szpitala „Zintegrowane działania służb wojskowych i cywilnych na wypadek zdarzeń niepożądanych urazowych w trakcie międzynarodowych ćwiczeń wojskowych sojuszników NATO” i wykładem żołnierzy „Rola zintegrowania służb medycznych i cywilnych”.

 

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku