°C

Sondaż: PiS zwiększa przewagę nad PO

Sondaż pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl

Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, po wygranych wyborach do Parlamentu Europejskiego, Zjednoczona Prawica zwiększa przewagę nad konkurencją.

Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego oddałoby głos 41,5 proc. ankietowanych – o 0,9 punktów więcej niż w poprzednim badaniu. Platforma Obywatelska zdobyłaby 22,4 proc. głosów – o pół punktu mniej niż poprzednio. Na Kukiz‘15 zagłosowałoby 9,3 proc. Wiosna Roberta Biedronia bez zmian – 8,9 proc. Na granicy progu wyborczego balansuje Polskie Stronnictwo Ludowe.

Poniżej progu w tym badaniu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 3 proc., Nowoczesna z 4,1 proc., Partia Razem z 2,2 proc., Partia Wolność z 1,9 proc., Ruch Narodowy z 1 proc. wskazań i Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka z wynikiem 0,7 proc.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.