°C

Podsumowują walkę z ulewą

FOT. Słuchacze

63 interwencje na terenie powiatu gorzowskiego, a w samym Gorzowie – 41 zdarzeń – gorzowscy strażacy podsumowują swoje działania, które podejmowali wczoraj podczas ulewy, która przeszła nad miastem. Najwięcej pracy było przy wypompowywaniu wody z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, głównego budynku poczty przy Jagiellończyka, czy z terenu wybranych gorzowskich szkół.

Mówi Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

Jak dodaje Bartłomiej Mądry, strażacy pomagali także kierowcom, chociaż zdarzały się przypadki, że i tak należało najpierw poczekać, aż woda choć w części odpłynie sama.

Praca strażaków się jednak nie skończyła, bo na interwencje jeżdżą także dzisiaj.

Straty szacuje dzisiaj także Urząd Miasta. Ucierpiało m.in. archiwum magistratu, ale też kilka obiektów oświatowych. Robimy ekspertyzy – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik Urzędu Miasta.

Sami gorzowianie przyznają, że wczorajsza ulewa była co prawda bardzo intensywna, ale ziemia szybko poradziła sobie z wchłonięciem nadmiaru wody.

Dodajmy, że we wczorajszych działaniach brało udział 130 strażaków z 25 jednostek, w tym również z jednostek ochotniczych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.