°C

„Ku Bałtykowi” kajakiem

fot. K.Rak

116 kilometrów w cztery dni. Trzech kajakarzy, urzędników strzeleckiego magistratu i dyrektor tamtejszego ośrodka kultury, w samo południe dopłynęło do Gorzowa. Przepłynęli 116. kilometrów, a zaczęli z jeziora Lipie w miejscowości Długie.Wszystko w ramach akcji promocyjnej "Ku Bałtykowi", która zachęcić do uprawiania turystyki kajakowej na trasie Długie-Gorzów-Bałtyk.

Mówi Mateusz Feder, burmistrz Strzelec Krajeńskich:

Spływ odbył się jeziorami: Lipie, Słowa, Osiek, Dobiegniewskie i rzekami: Mierzęcka Struga, Drawa, Noteć, Warta. O wrażenia pytaliśmy śmiałków: pana Adama, Łukasza i Eryka:

– Rzeka jest ogromną wartością dla miasta – dodała Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji UM:

Nasze województwo nazywane jest „Lubuskimi Mazurami”, chodzi o rejon Strzelec Krajeńskich i Dobiegniewa w północno-wschodniej części województwa lubuskiego, gdzie rozciąga się Pojezierze Dobiegniewskie z przeszło 104 jeziorami. Część z nich połączona jest kanałami, dzięki czemu podobnie jak na Mazurach, turyści mogą pływać od jednego akwenu do drugiego.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.