°C

Polska (znów) na rowery

powiat żarski
 

Po raz 10. w całym kraju odbędzie się akcja Polska na rowery. W najbliższą niedzielę koordynatorzy akcji poprowadzą wszystkich chętnych drogami i ścieżkami promując rowery, jako środek komunikacji, rekreacji i zdrowego stylu życia, a także integrujący środowisko rowerzystów.

– Żary stały się takim regionalnym centrum akcji, bo przyjeżdżają do nas w dużej liczbie rowerzyści z powiatów ościennych, aby z nami pojeździć w tym dniu – informuje Dariusz Koszela, koordynator akcji Polska na rowery w powiecie żarskim.

 

 

Trasa główna akcji liczy 20 kilometrów. Organizatorzy zapewniają, że podoła jej każdy, bo wyprawa ma charakter rekreacyjny, a nie sportowy. Po zakończeniu uczestnicy spotykają się w parku przy ulicy PCK w Żarach, gdzie rozdane zostaną nagrody i dyplomy. Rowerzystów ochraniać będą w czasie wyprawy policjanci i strażnicy miejscy.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku