°C

Gambia river

Gambia.zdj.Marcin Andrzejewski
 

W Małej Galerii Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego można oglądać wystawę zatytułowaną ,,Gambia River'', której autorem jest Marcin Seweryn Andrzejewski.

Zdjęcia wykonane są metodą, która powstała w pierwszej połowie XIX wieku i nazywa się fotografią mokrego kolodionu. Zdaniem Mariana Łazarskiego, prezesa Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego, to bardzo trudna technika:
 
 
Pomysł przygotowania cyklu zdjęć, poświęconych Gambii, wykonanych właśnie tą techniką pojawił się po prezentacji w ,,Małej Galerii’ ekspozycji pt.,,Piekielna kuchnia”. Ekspozycja wykonana była również tą archaiczną techniką.  Autor wystawy, Marcin Seweryn Andrzejewski przyznaje, że Gambia stała się mu bardzo bliska, dlatego też, pomimo dużej pracochłonności tej techniki, wykonywanie  tych zdjęcia daje dużo satysfakcji:
 
 
 
Wystawę ,,Gambia river ”można oglądać galerii Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego, przy ulicy Chrobrego 4 do połowy czerwca.

 

 

 
Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku