°C

Falubaz kończy I rundę meczem z Włókniarzem

fot. Maciej Noskowicz

Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmuje dziś w 7 kolejce PGE Ekstraligi forBet Włókniarza Częstochowa. Faworytem meczu jest Stelmet Falubaz choć jego zawodnicy spodziewają się trudnego meczu, a menedżer Adam Skórnicki zauważa, że po dwóch porażkach z rzędu zawodnicy spod Jasnej Góry będą dziś szczególnie zmotywowani, żeby przerwać złą passę.

Skórnicki uważa, że Włókniarz będzie groźny, „jak ranny zwierz”. On i kapitan Falubazu Piotr Protasiewicz wskazują, że u rywala jeżdżą świetni zawodnicy i poprzednie dwa spotkania przegrane przez częstochowian na własnym torze nie oznaczają, że to słaba ekipa.

 

Faktem jest, że Włókniarz jest w trudnym momencie. Dostał dwa lania – z Unią Leszno i Spartą Wrocław, trener publicznie wyraził pretensje do trenera Marka Cieślaka o słabe przygotowanie toru i zapowiedział, że sam zacznie nadzorować prace przy nawierzchni – atmosfera w klubie odbiega mocno od ideału.

Z drugiej strony skład Włókniarza to teoretycznie bardzo silny zestaw z Leonem Madsenem i Fredrikiem Lindgrenem na czele i dobrymi polskimi nazwiskami – Adrianem Miedzińskim i Pawłem Przedpełskim i dziś przy W69 Falubaz może czekać trudna przeprawa.

Sam Falubaz przegrał ostatnio w Lesznie, a tę porażkę można było przewidzieć. Poza tym liderzy są w dobrej formie(np. Vaculik bardzo dobrze w sobotniej GP Słowenii, w Krsko również na dobrym poziomie jechał znowu Dudek) i zespół Adama Skórnickiego powinien wygrać.

Mecz rozpoczyna się o 19:00 – na transmisję zapraszamy do Radia Zachód.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.