°C

Coraz więcej zbiorów w Gorzowskiej Bibliotece Cyfrowej

Powstaje Gorzowska Biblioteka Cyfrowa. Zdjęcia i różnorodne dokumenty dotyczące historii regionu przekazać może do tej książnicy każdy, kto chce, aby jego zbiory zostały zdygitalizowane i udostępnione szerszej publiczności.

 Do korzystania z tego zbioru zachęca Sławomir Szenwald, dyrektor Biblioteki imienia Zbigniewa Herberta:
 
 
Ostatnio w zbiorach Gorzowskiej Biblioteki Cyfrowej znalazły się dokumenty, przekazane przez Urząd Miasta w Strzelcach Krajeńskich. Zdaniem Małgorzaty Barczyńskiej – Kowańdy, kierującej Działem Zbiorów Specjalnych w Bibliotece imienia Zbigniewa Herberta w Gorzowie z materiałów zgromadzonych w Gorzowskiej Bibliotece Cyfrowej korzystają głownie regionaliści:
 
 
Do tej pory w zbiorach Gorzowskiej Biblioteki Cyfrowej znajduje się ponad 3 tysiące tytułów. Cyfrowa książnica odnotowała na swojej stronie ponad trzy i pół miliona odwiedzin.
 
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.