°C

Solidarni 2010 zapowiadają głodówkę

Źródło: Youtube
 

Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010 zapowiada strajk głodowy. Decyzja zapadła podczas walnego zgromadzenia, które w ubiegłym tygodniu zorganizowano w Zielonej Górze.

Jak mówi prezes Ewa Stankiewicz, radykalna forma protestu, który zaplanowano w 2020 roku, ma wymóc na polskich władzach podanie oficjalnych przyczyn tragedii smoleńskiej oraz ukaranie winnych:

Jak dodaje Stankiewicz dotychczasowe działania w sprawie wyjaśnienia przyczyn oraz ukarania winnych katastrofy smoleńskiej są niewystarczające:

W przyszłym roku mija dziesiąta rocznica tragedii smoleńskiej. Obecnie, ponownie prowadzone są na terenie Rosji badania wraku rządowego Tupolewa.

Cała rozmowa z Ewą Stankiewicz w dzisiejszej Popołudniówce Radia Zachód.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku