°C

Sesja naukowa i piknik o gorzowskiej Stefanii

redakcja gorzowska

Gorzowskiej Stefanii, czyli szczątkom nosorożca, które znaleziono podczas budowy drogi S3 w 2016 roku, będzie poświęcona sesja naukowa. Wydarzenie zaplanowano podczas tegorocznych Dni Gorzowa. Przypomnijmy, na znalezisko składa się ponad sto kości nosorożca sprzed ponad 100 tysięcy lat wraz z czaszką i 24 zębami.

Stefania jest na tyle dla naukowców cenna, że Gorzów i Uniwersytet Wrocławski podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie promocji i prezentacji wyników badań paleontologicznych na ziemi gorzowskiej. Efektem tego będzie właśnie sesja naukowa i druga już edycja Pikniku Archeologicznego. O szczegółach – Adam Kotowski z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dla młodszych gorzowian atrakcją będą na pewno inne części Pikniku, gdzie ze znaleziskiem będzie można zapoznać się namacalnie – dodaje Adam Kotowski.

Przypomnijmy, Piknik Archeologiczny, przygotowywany w Ramach Dni Gorzowa, zaplanowano 15 i 16 czerwca.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.