°C

Odzyskana tożsamość

fot. Kamil Hypki
 

W niemieckim Neubrandenburgu upamiętniono więźniarki hitlerowskiego obozu Ravensbrück. Prawie 100 kobiet, które zmarły w ostatnich tygodniach funkcjonowania obozu, pochowano w bezimiennej mogile. Teraz udało się ustalić ich tożsamość.

Wiadomo, że w mogile znajdują się szczątki 43 Polek, które były więzione w filii obozu Ravensbrück. Była wśród nich Maria Ratajczak, prababcia Arkadiusza Szlachetki ze Szprotawy, który teraz szuka rodzin pozostałych ofiar.

Posłuchaj:

Więcej o upamiętnieniu bezimiennych do niedawna więźniarek Ravensbrück oraz o akcji poszukiwania ich rodzin powiemy dziś po godz. 14:05 w audycji „Historie pisane na nowo”.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku