°C

Zielonogórski PKS ze wsparciem

Fot.: A. Steciąg

Umowę pożyczki w wysokości 5,5 mln zł z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Zielonej Górze, podpisała Agencja Rozwoju Przemysłu. Środki zostaną przeznaczone m.in. na restrukturyzację i zabezpieczenie bieżącej działalności firmy.

Jak powiedział wiceprezes ARP Paweł Kolczyński, instytucja jest spółką Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki i społeczeństwa – nie tylko restrukturyzuje przedsiębiorstwa czy finansuje ich inwestycje i bieżącą działalność, ale także wspiera rozwój lokalnych społeczności. „I to właśnie ten ostatni aspekt był dla nas ważny przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu pożyczki. Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej zapewniają dojazdy do szkoły, pracy, lekarza. Bez nich wiele osób miałoby trudności z przemieszczeniem się do wybranych miejsc. Dzięki naszym pożyczkom mieszkańcy Zielonej Góry będą mieli zapewniony transport na kolejne lata” – dodał Kolczyński.

ARP udzieliła Przedsiębiorstwu Komunikacji Samochodowej Zielona Góra pożyczki w wysokości 5,5 mln zł. Spółka przeznaczy te środki na działania restrukturyzacyjne, w zakresie finansów, organizacji i zakresu prowadzonej działalności. Ich celem jest poprawa kondycji przedsiębiorstwa oraz podwyższenie poziomu świadczonych przewozów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.