°C

Lubuski NFZ otrzyma dodatkowe 100 milionów na świadczenia

fot. A.Adaszynska

Narodowy Fundusz Zdrowia ma dodatkowe pieniądze na zwiększenie wycen za świadczenia medyczne. Chodzi o 4 miliardy złotych, które udało się zebrać dzięki dobrej koniunkturze gospodarczej i wyższym wpływom z tzw. składki zdrowotnej.

Jak wylicza Piotr Bromber, dyrektor lubuskiego oddziału NFZ, nasz region otrzyma z tej puli ok. 100 mln złotych.

– Będziemy więc mogli podnieść wyceny i zwiększyć w ten sposób dostęp do wielu świadczeń, co jest m.in. naszą odpowiedzią na postulaty lekarzy i dyrektorów szpitali – dodaje:

 

Spora część z dodatkowej puli pieniędzy przeznaczona też zostanie na zwiększenie wycen w zakresie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień:

 

W najbliższym czasie powinny się też zmniejszyć kolejki oczekujących na rezonans magnetyczny, badanie tomograficzne czy operację usunięcia zaćmy. Narodowy Fundusz Zdrowia zniósł bowiem limity świadczeń na te usługi i będzie płacił za wszystkie wykonane w tym zakresie badania i zabiegi:

 

Dodajmy, że oprócz tego lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia otrzyma też dodatkową kwotę na zwiększenie wycen w zakresie rehabilitacji i lecznictwa uzdrowiskowego. Więcej pieniędzy będzie też na programy prozdrowotne.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.