°C

Umowa patronacka między AJP oraz ZSTiO

redakcja gorzowska

Gorzowska Akademia im. Jakuba z Paradyża oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, mieszczący się przy ulicy Czereśniowej, podpisały dzisiaj uroczyście umowę patronacką. Współpraca między tymi instytucjami trwa już od wielu lat, ale dzisiaj ją sformalizowano.

Jedną z misji uczelni jest propagowanie akademickiej wiedzy w szkolnictwie niższym, stąd bardzo się cieszę, że dalej będziemy wymieniać się doświadczeniami – powiedziała profesor Elżbieta Skorupska – Raczyńska, Rektor Akademii imienia Jakuba z Paradyża.

Nasi uczniowie korzystają nie tylko ze zdobywania doświadczenia w akademickich laboratoriach, ale także np. na Wydziale Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego – mówi Marlena Młynarczyk, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Koordynatorem umowy patronackiej ze strony Akademii jest dr inż. Aleksandra Radomska-Zalas, Prodziekan ds. organizacji i rozwoju na Wydziale Technicznym. Jej zdaniem prowadzona współpraca będzie ważna dla szkoły zwłaszcza teraz, gdy od września pojawią się w niej dwa roczniki uczniów.

Sławomir Wroniak, nauczyciel przedmiotów informatyczno – zawodowych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących podkreśla, że nie do przecenienia jest możliwość korzystania z zasobów laboratoryjnych uczelni.

Najbliższe plany dotyczące współpracy między Akademią a Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących to wdrażanie programu w klasie patronackiej.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.