°C

Zielonogórski Lotnik tworzy klasy medyczne

Fot. Google View

Dodatkowe godziny biologii, zajęcia laboratoryjne z chemii i fizyki, udział w wykładach naukowców - tak będą wyglądały lekcje w dwóch klasach medycznych, jakie powstają w Zespole Szkół Akademickich w Zielonej Górze.

To pierwszy tego typu projekt edukacyjny w regionie, realizowany przy współpracy popularnego Lotnika z Uniwersytetem Zielonogórskim.

Agnieszka Makarska, wicedyrektorka szkoły, podkreśla, że z roku na rok przybywa uczniów, którzy chcą iść w przyszłości na kierunki medyczne czy farmaceutyczne. Stąd pomysł na utworzenie specjalnych klas przygotowujących do takich właśnie studiów:

 

Dodatkowe zajęcia w klasach medycznych prowadzić będą naukowcy z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

– Uczniowie będą mogli skorzystać m.in. z naszych nowoczesnych laboratoriów biologicznych i chemicznych, a także brać udział w niektórych wykładach – mówi prodziekan wydziału dr Elżbieta Roland:

 

Prof. Beata Gabryś, koordynatorka projektu na Wydziale Nauk Biologicznych UZ, ma nadzieję, że współpraca z Zespołem Szkół Akademickich w Zielonej Górze przyniesie korzyści obu stronom.

– Liczymy, że absolwenci klas medycznych wybiorą też studia na naszych kierunkach – dodaje:

 

Zespół Szkół Akademickich w Zielonej Górze chce uruchomić od nowego roku szkolnego dwie klasy medyczne po ok. 27 uczniów każda. Nabór do tych klas potrwa do połowy czerwca.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.