°C

Płatne parkingi i bezsilność zielonogórzan

Mieszkańcy ulicy Obywatelskiej protestują przeciw płatnym parkingom.

20 miejsc postojowych „pod chmurką”, po 15 tysięcy złotych każdy, zostanie niebawem oddanych do użytku na skrzyżowaniu z ulicą Ludową. Wątpliwości mieszkańców wzbudza fakt, że jeszcze 4 lata temu, te miejsca postojowe miały być bezpłatne, zapewnione przez dewelopera. Stało się jednak inaczej i mieszkańcy, którzy chcą zaparkować auto, będą musieli zapłacić kilkanaście tysięcy złotych.

Z prośbą o interwencję zgłosił się do Radia Zielona Góra Przemysław Krupka, z rady mieszkańców:

Wykonawcą inwestycji jest firma BUDNEX, która odmówiła komentarza w tej sprawie. Chętni do rozmowy byli za to mieszkańcy ulicy Obywatelskiej. Mimo ulewy, na spotkanie z Radiem Zielona Góra przyszło kilkanaście osób:

Wspominany przez mieszkańców Filip Gryko jest zielonogórskim radnym, a jednocześnie przedstawicielem dewelopera, który realizuje inwestycję. Mimo wielokrotnych prób, nie udało nam się z nim skontaktować.

Dodajmy, że współczynnik miejsc parkingowych na ulicy Obywatelskiej wynosi 1.2. Mieszkańcy, którzy chcą poprawy sytuacji walczą o bezpłatne miejsca postojowe, w ramach miejskiego programu „Parkingi 1000 plus”. Z naszych informacji wynika, że pierwsze decyzje w tej sprawie, zapadną najwcześniej w czerwcu.

Więcej w dzisiejszym wydaniu programu RZG Interwencje.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.