°C

Przytulajmy się… na zdrowie! [WIDEO]

Fot. PAP

Pomaga zwalczać napięcia i stres, działa uspokajająco, poprawia nastrój – przytulanie się do bliskich osób to znana recepta na dobre samopoczucie. Uczeni dowodzą, że jest ono nie tylko przyjemne, ale i dostarcza wielu korzyści zdrowotnych. Przytulanie się nie tylko wspomaga odporność organizmu, ale również zmniejsza ryzyko chorób serca oraz niweluje objawy stresu.

Okazją do poświęcenia większej uwagi przytulaniu są także święta nietypowe, które znaleźć można w kalendarzu. Dzień Przytulania, znany też jako „Free Hugs”, obchodzony jest 24 czerwca, a 31 stycznia każdego roku to data Międzynarodowego Dnia Przytulania. Ta tradycja zapoczątkowana została w latach 80. w Stanach Zjednoczonych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.