°C

Przytulajmy się… na zdrowie! [WIDEO]

Fot. PAP
 

Pomaga zwalczać napięcia i stres, działa uspokajająco, poprawia nastrój – przytulanie się do bliskich osób to znana recepta na dobre samopoczucie. Uczeni dowodzą, że jest ono nie tylko przyjemne, ale i dostarcza wielu korzyści zdrowotnych. Przytulanie się nie tylko wspomaga odporność organizmu, ale również zmniejsza ryzyko chorób serca oraz niweluje objawy stresu.

Okazją do poświęcenia większej uwagi przytulaniu są także święta nietypowe, które znaleźć można w kalendarzu. Dzień Przytulania, znany też jako „Free Hugs”, obchodzony jest 24 czerwca, a 31 stycznia każdego roku to data Międzynarodowego Dnia Przytulania. Ta tradycja zapoczątkowana została w latach 80. w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku