°C

Wsparcie w ramach programu MALUCH+

A.Dobosiewicz

Prawie 8 milionów złotych otrzymają w tym roku lubuskie placówki w ramach programu MALUCH+. Wsparcie przekazane zostanie na realizację 70 zadań, w tym na utworzenie 262 nowych oraz na funkcjonowanie 2.111 miejsc opieki.

– Dla rodziców to niezwykle ważne, żeby po powrocie do pracy wiedzieć, kto zaopiekuje się ich dziećmi – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska:

– Program MALUCH+ w ostatnich trzech latach był szczególnie aktywnie realizowany w naszym województwie – mówi wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano dziś umowy z przedstawicielami samorządów i z podmiotami prywatnymi, które tworzą i modernizują placówki dla najmłodszych dzieci. Gmina Drezdenko otrzymała finansowe wsparcie na wybudowanie żłobka. – Niebawem ruszamy z budową – mówi burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska:

W województwie lubuskim powstanie 8 nowych placówek zabezpieczających zapotrzebowanie na 262 nowe miejsca opieki – w tym 163 miejsca w placówkach gminnych i 99 miejsc w placówkach prywatnych. Podmioty prywatne utworzą nowe miejsca opieki w Gorzowie (30 miejsc), w Zielonej Górze (24 miejsca) i w Świebodzinie (45 miejsc). Według danych wojewody lubuskiego na koniec 2018 roku w województwie lubuskim brakowało 1534 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.