°C

Nie chcą biogazowni i fermy drobiu

A.Dobosiewicz
 

Przez godzinę w Różankach całkowicie zablokowana była droga krajowa nr 22. To trasa z Gorzowa na Gdańsk.

Utrudnienia związane były z protestem mieszkańców, którzy nie chcą, aby na terenie ich wsi powstały dwie duże inwestycje: biogazownia i ferma hodowli drobiu. Protestowali mieszkańcy kilku wiosek z gminy Kłodawa: Różanek, Janczewa i Wojcieszyc.

Pracę nad budową biogazowni trwają od 2 lat. Po początkowej odmowie urzędników oraz sanepidu zielone światło dla inwestycji wydało samorządowe kolegium odwoławcze. Kilkanaście dni temu okazało się, że w pobliżu mają powstać także 33 kurniki dla 1,5 miliona sztuk drobiu. Zastępca wójta gminy Kłodawa Andrzej Kwiatkowski podkreśla, że urzędnicy są z mieszkańcami, ale muszą działać zgodnie z prawem.

Protestujący mieszkańcy chodzili po przejściach dla pieszych wokół ronda w Różankach. Protest rozpoczął się o godzinie 16.00 w strugach deszczu. Kierowcy byli wyrozumiali.

Sprawa biogazownia i farmy drobiu ma pojawić się na najbliższej sesji gminy Kłodawa. Sesja zaplanowana jest na 29 maja.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku