°C

Droższe parkowanie w centrum?

Archiwum RG

Nie 2,50 za pierwszą godzinę, ale 10 złotych, a za brak biletu 225 złotych kary. Do gorzowskiego magistratu wpłynęło pismo w sprawie wprowadzenia nowych opłat parkingowych. Zdaniem autora petycji, drastyczny wzrost opłat za parkowanie aut w centrum miasta, wpłynąłby na rozwój strefy rekreacyjno- turystycznej.

 Na takim rozwiązaniu skorzystać miałaby także miejska zieleń. Zdarza się bowiem, że w miejscach skwerów powstają parkingi. Zdaniem mieszkańców, których spotkaliśmy dziś na ulicach Gorzowa, opłaty za miejsca parkingowe w mieście już są wysokie:

 

Mieszkańcy przyznają jednak, że wyprowadzenie aut z centrum nie jest złym pomysłem:

 

Rzecznik prasowy urzędu miasta zapewnia, że polityka miasta zmierza właśnie do wyprowadzenia części aut ze ścisłego centrum. Wiesław Ciepiela zwraca także uwagę, że petycja skierowana została do miejskich radnych, to oni decydują o ewentualnej podwyżce opłat:

 

Wiesław Ciepiela zwraca także uwagę, że ustalenie bardzo wysokich opłat mogłoby spowodować, że kierowcy zostawialiby auta gdzie popadnie zastawiając skwery, trawniki i podwórka, a to z kolei przyczyniłoby się do niszczenia zieleni, a nie jej ochrony.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.