°C

Lubuskie wspiera kluby sportowe z Gorzowa i Zielonej Góry

Fot: Krzysztof Filmanowicz

Władze województwa lubuskiego przeznaczyły dodatkowe pieniądze na wsparcie klubów sportowych. 400 tys. złotych podzielono między Gorzów i Zieloną Górę.

 Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, jest pewny, że pieniądze zostaną dobrze spożytkowane, bo oba miasta mają drużyny, które są wizytówkami regionu:

 

Podobnego zdania jest również wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała. Jak mówi, wparcie klubów sportowych i rozwój kultury fizycznej to jeden z priorytetów władz miasta:

 

Przekazanie dodatkowych pieniędzy na sport i rozwój kultury fizycznej stało się możliwe dzięki większym dochodom do budżetu województwa. Jak zaznacza marszałek Elżbieta Polak, związane jest to m.in. z dobrą koniunkturą gospodarczą:

 

Dodajmy, że zmiany w budżecie województwa i przekazanie dodatkowych pieniędzy na rozwój kultury fizycznej w regionie zostały już zatwierdzone przez radnych sejmiku.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.