°C

W niedzielę eurowybory

Fot. Parlament Europejski/www.europarl.europa.eu

W Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w najbliższą niedzielę.

Stanisław Blonkowski, dyrektor zielonogórskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, przypomina, że głosowanie rozpocznie się o godz. 7.00 i potrwa do 21.00:

Stanisław Blonkowski zaznacza, że głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest bardzo proste. Jak mówi, tym razem dostajemy jedną kartę do głosowania i wybieramy tylko jednego kandydata z jednej listy:

Co ważne, wyborca, który nie będzie mógł zagłosować w niedzielę w miejscu swojego zamieszkania, będzie mógł to zrobić w każdym innym miejscu. W tym celu musiał jednak postarać się o specjalne zaświadczenie z urzędu miasta lub gminy:

Przypomnijmy, że w okręgu numer 13, obejmującym województwa lubuskie i zachodniopomorskie, o mandaty europarlamentarzystów ubiega się 60 kandydatów z sześciu zarejestrowanych komitetów.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.