°C

Pamiątkowy dąb na 95-lecie Lasów Państwowych

Fot. A. Steciąg

Lubuscy leśnicy świętowali dziś 95. rocznicę powstania Lasów Państwowych. Instytucja została powołana do życia w 1924 roku na mocy rozporządzenia prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

Z tej okazji w kościele pod wezwaniem św. Urbana w Zielonej Górze odbyła się dzisiaj uroczysta msza święta. Później, w Centrum Przyrodniczym odbyła się rocznicowa gala, na której medalami i odznaczeniami resortowymi uhonorowano najbardziej zasłużonych leśników.

– W takim regionie, jak województwo lubuskie, pełnią oni bardzo ważną i odpowiedzialną rolę – mówi Wojciech Grochala, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze:

 

Jednym z elementów zielonogórskich uroczystości z okazji 95-lecia Lasów Państwowych było zasadzenie na terenie Domu Kombatanta przy ul. Lubuskiej pamiątkowego dębu. Anna Niemiec z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze zaznacza, że jest to drzewo wyjątkowe – nie tylko ze względu na okoliczności jego zasadzenia:

 

Dodajmy, że gośćmi dzisiejszych uroczystości w Zielonej Górze byli m.in. Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska oraz dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.