°C

PiS krytycznie o marszałek Polak

red. gorzowska

Przekazywane przez zarząd województwa informacje odnośnie radioterapii w Gorzowie są nieprawdziwe - tak uważa radna sejmiku lubuskiego z PiS Elżbieta Płonka.

– Radioterapia jeszcze nie działa, a pani marszałek nie jest autorką pomysłu uruchomienia w Gorzowie radioterapii – dodaje Elżbieta Płonka.

Otwarcie kilka dni temu radioterapii w Gorzowie to element kampanii wyborczej – dodaje radny sejmiku lubuskiego z PiS Marek Surmacz i odnosi się do sprawy szpitala klinicznego w Zielonej Górze. Radny sejmiku mówi o nieuczciwości marszałek Elżbiety Polak i wprowadzaniu mieszkańców województwa lubuskiego i całej Polski w błąd.

Podczas konferencji prasowej radni sejmiku z PiS odnieśli się również do materiałów promujących województwo lubuskie, pod którymi podpisuje się marszałek Elżbieta Polak. – Będziemy prosić panią marszałek o wyjaśnienie, jakie środki z promocji województwa zostały wydane na taką działalność – mówi Elżbieta Płonka.

Jest to wykorzystywanie środków publicznych – dodaje Marek Surmacz.

Wyjaśnienia powyższych spraw radni sejmiku będą domagać się podczas najbliższej sesji sejmiku województwa lubuskiego. Sesja zaplanowana jest na poniedziałek.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.