°C

Rozpoczyna się 13. festiwal Alte Kameraden

A.Dobosiewicz

Rozpoczynają się 13. Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych Alte Kameraden. W tegorocznej edycji festiwalu weźmie udział 8 orkiestr. To zespoły z Austrii, Czech, Niemiec i Polski.

Uroczysta inauguracja Spotkań Alte Kameraden zaplanowana jest na godzinę 16.00 w gorzowskim amfiteatrze, ale już przed południem w kilku punktach Gorzowa można było podziwiać festiwalowe orkiestry. Na kwadracie wystąpiła Harcerska Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy.

Harcerska Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej z Żurawicy przyjechała do Gorzowa na festiwal Alte Kameraden po raz pierwszy. Gorzowianom bardzo podobał się występ orkiestry.

O godzinie 16.00 w gorzowskim amfiteatrze zaprezentują się wszystkie orkiestry, a koncert zwieńczy specjalny występ Gorzowskiej Orkiestry Dętej i jej gości. W niedzielę także odbędą się koncerty w przestrzeni miejskiej, a o 15.30 z kwadratu wyruszy muzyczny korowód. Od godziny 16.30 na Placu Grunwaldzkim będzie można podziwiać musztrę paradną w wykonaniu Grodziskiej Orkiestry Dętej, wystąpi też Zespół Tańca Ludowego Gorzowiacy. Wszystkie orkiestry zagrają wspólnie dwa marsze: Alte Kameraden i Marsza Krakowiaka.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.