°C

75 lat od Bitwy o Monte Cassino i 25. rocznica biegu…

A.Dobosiewicz

Dziś świętowana jest 75. rocznica Bitwy o Monte Cassino i 25. rocznica Biegu z Gorzowa na Monte Cassino. Na stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie odbywają się biegi upamiętniające tamte wydarzenia.

Najpierw zorganizowano Bieg Memoriałowy. Jego trasa liczyła 10 kilometrów, a na linii startu pojawiło się ponad 20 osób, między innymi Adam Jodko i Eugeniusz Skiba.

Po biegu dla dorosłych zorganizowane zostaną również biegi młodzieżowe. Biegaczom przygląda się Andrzej Wiśniowski – uczestnik rocznicowego biegu sprzed ćwierćwiecza. Gorzowscy biegacze pokonali wtedy trasę liczącą ponad 2000 km przez terytorium Polski, Czech, Austrii i Włoch.

Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę Bitwy o Monte Cassino i 25. rocznicę Biegu z Gorzowa na Monte Cassino odbywać się będą również na Placu Grunwaldzkim. W programie: odegranie Hejnału Mariackiego ku czci żołnierzy walczących pod Monte Cassino, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu muzyków Gorzowskiej Orkiestry Dętej, pokaz musztry paradnej uczniów klas wojskowych i parada ułanów Pułku Ułanów Jazłowieckich z Lubniewic. Początek uroczystości w samo południe.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.