°C

Światowy Dzień Pszczół w Zaborze

Fot. Pixabay

Degustacje miodów, konkursy i warsztaty edukacyjne dla dzieci oraz jarmark produktów pszczelarskich - to tylko niektóre z atrakcji przygotowane w tym roku na II Światowy Dzień Pszczół.

Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze.

– Chcemy w ten sposób podnosić świadomość ekologiczną mieszkańców, zachęcić ich do dbania o pszczoły, a przy okazji promować lokalne pasieki tworzące nasz Szlak Wina i Miodu – mówi Joanna Malon z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego:

 

Ignacy Żegleń, doświadczony pszczelarz z Przylepu, podkreśla, że na Ziemi Lubuskiej produkuje się wiele rodzajów miodu. Jego zdaniem, każdy z nich jest wyjątkowy i ma różne właściwości lecznicze:

 

Niedzielny Dzień Pszczół w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze rozpocznie się w samo południe i potrwa cztery godziny.

Program imprezy na www.lubuskie.pl

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.