°C

Wojsko na ekspresowej trójce!

foto: K.Kamińska

To nietypowy widok na ekspresowej trójce! Trasą szybkiego ruchu od początku maja poruszają się liczne konwoje wojskowe, które mają za zadanie dostarczyć ciężki sprzęt wojskowy i ludzi na poligon w Drawsku Pomorskim. W tym samym czasie w regionie odbywają się mniejsze ćwiczenia, na które także musi dotrzeć wielotonowy sprzęt. Przerzut ludzi i sprzętu odbywa się pod hasłem "Czarny Czerwiec", a docelowo na poligon - drogą lotniczą, kolejową i tradycyjnie po drogach - ma dotrzeć kilka tysięcy żołnierzy.

O trudnej logistyce i wyzwaniu opowiada m.in major Artur Pinkowski z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

Jeden z konwojów, który wyruszył dziś z Bolesławca zaplanował swój postój na tzw. MOP-ie tuż za Sulechowem. Porucznik Tomasz Derewiński, dowódca konwoju, mówi, że przejazd odbywa się na razie bez przeszkód.

Transport po drogach ekspresowych musiał zostać wcześniej skonsultowany z policją i przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze. – Na spotkaniach roboczych omawiane były różne warianty trasy np. w sytuacji korka na ekspresówce – mówi Anna Jakubowska z GDDiA w Zielonej Górze.

 

Manewry w Drawsku Pomorskim należą do jednych z największych ćwiczeń międzynarodowych w naszym kraju.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka