°C

ZUS zaprasza na spotkania ze specjalistami

redakcja gorzowska

„Dzień Osób z Niepełnosprawnością” obchodzony jest dzisiaj w oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w całym kraju. Podobnie jest w Gorzowie. Tu specjaliści spotkali się na konferencji, poświęconej problemom osób niepełnosprawnych.

 Sami zainteresowani mogą dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy, jak zdobyć rozmaite dofinansowanie, a także – w jakich zorganizowanych formach zajęć mogą uczestniczyć na co dzień. Mówi Anna Muchowska, rzecznik lubuskiego oddziału ZUS.

Jedną z form terapii i przystosowania do samodzielnego życia są warsztaty terapii zajęciowej czy pobyt w środowiskowych domach pomocy. O tym – Marlena Maryniak, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Złotego Smoka w Gorzowie. Środowiskowego Domu Pomocy.

ZUS ma też bogatą ofertę wsparcia dla osób pracujących i to niekoniecznie tych z orzeczoną niepełnosprawnością. O szczegółach Dariusz Obiegło, dyrektor gorzowskiego oddziału ZUS.

Jak podkreślają pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zainteresowani otrzymają potrzebne im informacje nie tylko dzisiaj, ale w każdym dniu pracy urzędu. Indywidualne porady są udzielane na stanowiskach doradczych.

Szerszy materiał:

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.