°C

Audycja Historyczna Roku

fot. ipn.gov.pl

Audycje radiowe i filmy dokumentujące najnowszą historię Polski można nadsyłać na ogólnopolski konkurs "Audycja Historyczna Roku", organizowany po raz siódmy przez Instytut Pamięci Narodowej. Materiały można zgłaszać do 15 czerwca. Główny cel konkursu to promocja radiowej i filmowej twórczości dokumentalnej, która prezentuje najnowszą historię Polski z lat 1939-89.

Jak poinformowała Magdalena Dzienis z IPN w Białymstoku, do konkursu można zgłaszać audycje i filmy, które powstały lub były emitowane w rozgłośniach radiowych lub w telewizji w ostatnich dwóch latach. Materiały można nadsyłać do 15 czerwca, a nominowane do nagród filmy i audycje zostaną ogłoszone do 25 października.

Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: wydarzenie (Grand Prix prezesa IPN), losy (nagroda im. Ryszarda Kaczorowskiego, pochodzącego z Białegostoku ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie) oraz historia regionalna (nagroda dyrektora IPN w Białymstoku). Jury może też przyznać wyróżnienia za „specjalne wartości poznawcze” oraz dla produkcji o tematyce związanej z historią poszczególnych regionów kraju.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26 listopada w Białymstoku, w dniu urodzin prezydenta Kaczorowskiego. Ogłoszenie nominacji, po pięć w każdej kategorii, nastąpi do 25 października. Nadesłane materiały będzie oceniać jury konkursu, w którego skład wchodzą dziennikarze oraz historycy IPN.

Szczegóły konkursu i formularze znajdują się na stronie internetowej http://www.ipn.gov.pl w zakładce „konkursy i nagrody”. W poprzednich edycjach na konkurs nadesłano ponad 370 filmów i audycji, a w gronie nagrodzonych byli dziennikarze Radia Zachód.

Skomentuj przez Facebooka
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.