°C

Niemcy boją się cła USA

Pixabay.com
 

Wprowadzenie przez Stany Zjednoczone karnych ceł na stal i aluminium zaszkodzi niemieckiej gospodarce. Tak twierdzi ekspert z Niemieckiego Instytutu Badań Gospodarczych, Marcel Fratzscher. Podobnego zdania jest europoseł z CDU Elmar Brok.

Marcel Fratzscher w rozmowie z „Saarbrucken Zeitung” stwierdził, że wprowadzenie wysokich ceł na stal i aluminium odbiłoby się negatywnie na gospodarce Niemiec. „Obawiam się, że Trump faktycznie wprowadzi karne cła, które zagrożą dziesiątkom tysięcy miejsc pracy w Niemczech” – powiedział ekspert. I dodał, że jeżeli tego typu cła zostaną rozszerzone na niemieckie samochody, to straty gospodarki będą jeszcze większe.

Jego zdaniem, amerykańskie cła najbardziej w Europie zaszkodzą właśnie niemieckiej gospodarce, która jest wyjątkowo mocno zorientowana na eksport. „Eksport stanowi prawie połowę PKB Niemiec” – przypomniał Marcel Fratzscher.

Z badań opinii publicznej wynika, że zapowiedź wprowadzenia wysokich ceł na stal i aluminium spowodowała wzrost niechęci Niemców do prezydenta Donalda Trumpa i jego administracji.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku