°C

Piłkarski Falubaz zagra z Syreną. Lider może przypieczętować awans

fot. Jakub Lesiński

Piłkarze lidera lubuskiej IV ligi Falubazu Gran-Bud Zielona Góra zagrają w sobotę z Syreną Zbąszynek. Czy ten mecz może już przesądzić o ich awansie do III ligi? Okazuje się, że w tym przypadku nie wszystko zależy od zielonogórzan.

Falubaz, który zdecydowanie przewodzi w tabeli, jesienią potknął się w Zbąszynku i tylko zremisował 2:2. W I rundzie zielonogórzanie podzieli się jeszcze punktami z Ilanką w Rzepinie. Natomiast na wiosnę lider rozgrywek przegrał tylko z Koroną Kożuchów, a w pozostałych 20 meczach całego sezonu triumfował.

Zielonogórzanie mają obecnie 13 pkt. przewagi nad drugą w tabeli IV ligi Tęczą Krosno Odrzańskie i jeden mecz od nich mniej (zaległy z Odrą Bytom Odrzański). Wicelider gra w sobotę na wyjeździe z trzecim w tabeli Dębem Sława Przybyszów. Jeżeli tam padnie remis, a ekipa Falubazu pokona Syrenę, to może już otwierać szampana.

Bramkarz Falubazu Gran-Bud Łukasz Budzyński:

Początek meczu Falubaz – Syrena w sobotę o godz. 17.00 na boisku przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka