°C

Gorzowianie do schronu!

autor: Piotr Wiśniewski

Tłumy gorzowian zebrały się w środowe popołudnie wokół schronu. Przy wtórze syren przeciwlotniczych i w towarzystwie urzędników gorzowskiego magistratu oraz przedstawicieli muzeum lubuskiego i grupy rekonstrukcyjnej, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki otworzył oficjalnie schron przeciwlotniczy pod "kwadratem".

Prezydent podkreślił, że gorzowski schron to wyjątkowe miejsce do zwiedzania, nie tylko dla mieszkańców naszego miasta.

Podczas otwarcia obiektu, Jan Zalewski kustosz muzeum lubuskiego, przybliżył gorzowianom historie szczeliny z 1944 roku.

Nasz reporter, zszedł do schronu razem z licznie przybyłymi na otwarcie mieszkańcami.

Do 22 maja 2019 r., obiekt będzie otwarty w środy od 12.00 do 14.00 i w czwartki od 17.00 do 19.00, dla osób które zgłoszą się wcześniej do klubu „Jedynka” przy ulicy Chrobrego. Tak zgłoszeni zwiedzający, udadzą się do schronu z przewodnikiem. Później obiekt ma być udostępniany co pewien czas – z okazji rocznic, uroczystości i wydarzeń miejskich.

Skomentuj przez Facebooka
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.