°C

Gorzowianie do schronu!

autor: Piotr Wiśniewski
 

Tłumy gorzowian zebrały się w środowe popołudnie wokół schronu. Przy wtórze syren przeciwlotniczych i w towarzystwie urzędników gorzowskiego magistratu oraz przedstawicieli muzeum lubuskiego i grupy rekonstrukcyjnej, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki otworzył oficjalnie schron przeciwlotniczy pod "kwadratem".

Prezydent podkreślił, że gorzowski schron to wyjątkowe miejsce do zwiedzania, nie tylko dla mieszkańców naszego miasta.

Podczas otwarcia obiektu, Jan Zalewski kustosz muzeum lubuskiego, przybliżył gorzowianom historie szczeliny z 1944 roku.

Nasz reporter, zszedł do schronu razem z licznie przybyłymi na otwarcie mieszkańcami.

Do 22 maja 2019 r., obiekt będzie otwarty w środy od 12.00 do 14.00 i w czwartki od 17.00 do 19.00, dla osób które zgłoszą się wcześniej do klubu „Jedynka” przy ulicy Chrobrego. Tak zgłoszeni zwiedzający, udadzą się do schronu z przewodnikiem. Później obiekt ma być udostępniany co pewien czas – z okazji rocznic, uroczystości i wydarzeń miejskich.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku