°C

Stelmet wygrywa z Dąbrową, choć za II połowę należy mu się bura!

 

Stelmet ENEA BC Zielona Góra pokonał 88-80 MKS Dąbrowa Górnicza w I meczu playoffu EBL. I połowę nasz zespół zagrał koncertowo i prowadził 18 punktami, potem oddał prowadzenie po fatalnej 3 kwarcie. Wygrał jednak w końcu i zbliżył się do awansu do półfinału.

Pierwsza kwarta była wyrównana, kilka razy na początku zmieniało się prowadzenie, w końcu dwa razy za trzy trafił Hosley i Stelmet uciekł na 17-11 w 7 minucie. Ale MKS nie odpuszczał – sporo punktów zdobywali Melvin i Wojciechowski i wynik oscylował wokół remisu. Na koniec dobrego pick’n rolla zagrali Starks z Planinićem i po 10 minutach było 26-21 dla Stelmetu.

Początek II kwarty to koncert gry Planinića świetnie wykorzystywanego przez kolegów – Chorwat zdobył szybciutko 6 punktów, a po jego trafieniu Stelmet uciekł na 38-23, a za moment po trójce Koszarka nawet na 41-25. Była 15 minuta. Stelmet grał świetnie w obronie, pod koszem było gęsto, ciasno, z obwodu goście pudłowali i zielonogórzanie spokojnie i wysoko prowadzili. I połowa skończyła się trójką Koszarka, który nie wiadomo po raz który w karierze kozłował, kozłował i w końcu trzepnął zza linii 6,75.

Po 20 minutach 52-34 dla Stelmetu.

III kwarta na początku bez niespodzianki, Stelmet prowadził 56-39 w 23 minucie i…zatrzymał się. W akcjach ludzi Igora Jovovića skończyła się dokładność, koncentracja i przede wszystkim skuteczność. Kolejne 3 minuty to trójki De Leona i Melvina z Dąbrowy i w 25 minucie zrobiło się ledwie 59-53 dla miejscowych. Kibice przerażenie, a koszykarze Stelmetu nadal stali w miejscu. W 29 minucie Dąbrowa po wsadzie Deng Denga dogoniła Stelmet, było 61-61!!! Końcówka minimalnie dla zielonogórzan. Po 30 minutach 66-63, a Stelmet przegrał kwartę 14-29!!!

W 33 minucie Stelmet po serii 6-0 uciekł na 72-65; znowu korzystaliśmy z Planinića – po jego akcjach i po trójce Zamojskiego w 35 minucie nasz zespół prowadził 79-68. Na 3:45 przed końcem Zamojski trafił za trzy, Stelmet objął prowadzenie 84-72 i emocje się skończyły. Stelmet wygrał 88-80, prowadzi w serii 1-0, a w niedzielę o 12:40 mecz nr 2.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku