°C

ZHP upamiętni bitwę pod Monte Cassino

Fot. Pixabay.com

Lubuscy harcerze szykują się do wyprawy na Monte Cassino. Wyjazd związany jest ze zbliżającą się 75. rocznicą bitwy o klasztorne wzgórze.

W tym roku w Harcerskiej Wyprawie Pamięci weźmie udział ponad tysiąc młodych ludzi z całej Polski.

– Do Włoch wybiera się także 50-osobowa reprezentacja z naszego regionu – mówi Bartłomiej Walkowski z Chorągwi Ziemi Lubuskiej Związku Harcerstwa Polskiego:

 

Bartłomiej Walkowski podkreśla, że Harcerska Wyprawa Pamięci nie jest wyjazdem turystyczno-krajoznawczym. Harcerze pełnić będą bowiem służbę przy grobach na cmentarzu wojskowym pod Monte Cassino. Wezmą też udział w Rajdzie Honker upamiętniającym walki o wzgórze:

 

Zdaniem Bartłomieja Walkowskiego, tego typu inicjatywy, jak Harcerska Wyprawa Pamięci, to ważny element wychowania historycznego i patriotycznego, jakie realizowane jest w Związku Harcerstwa Polskiego:

 

Pod koniec kwietnia uczestnicy Harcerskiej Wyprawy Pamięci przyjadą do Łagowa na dwudniowe spotkanie integracyjne. Wyjazd do Włoch na uroczystości 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino odbędzie się natomiast w połowie maja.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.