°C

Wypadek autobusu na S3. Jedna osoba nie żyje

Fot. YouTube/TV Regionalna pl

Autobus z Pszczewa, którym podróżowało 50 osób, przewrócił się na drodze S3 pod miejscowością Sucha Górna niedaleko Polkowic. Jedna osoba poniosła śmierć; 19 osób zostało rannych, w tym pięć ciężko - poinformował mł. bryg. Piotr Woźniakiewicz z polkowickiej Państwowej Straży Pożarnej. Na miejsce kierowane są służby z całego regionu.

Jak poinformował Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji, do wypadku doszło około godziny 21. „Autobus wpadł w poślizg podczas hamowania, a następnie wypadł z drogi i wpadł do rowu” – przekazał.

„Stan pięciorga poszkodowanych jest poważny” – powiedział starszy kapitan Daniel Mucha, rzecznik dolnośląskiej straży pożarnej. Autokar, którym jechało 51 osób, przewrócił się.

Na miejscu wypadku pracuje policja i 20 zastępów straży pożarnej. Autokar został podniesiony i wyciągnięto spod niego wszystkie osoby. Pracownicy pogotowia udzielają rannym pomocy medycznej. Autokar z 49 pasażerami i dwoma kierowcami jechał z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu do Pszczewa. Wywrócił się przed wjazdem na rondo drogi ekspresowej S3.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.