Druga żarska wyprzedaż garażowa !

17:45

22 czerwca 2017

Ruch Miejski z pismem u marszałka. Społecznicy przeciwni rewitalizacji Wzgórz Piastowskich

15:30

22 czerwca 2017

ZNP przedstawiło dane dotyczące zwolnień nauczycieli w regionie

15:00

22 czerwca 2017

Wiceminister Walczak w Świecku: mniej lewego paliwa, rosną wpływy z podatków

14:55

22 czerwca 2017

Zdaniem wiceministra finansów Piotra Walczaka zmiany w administracji celno-skarbowej bardzo szybko przyniosły pozytywne efekty. Minister, który jest jednocześnie zastępcą szefa Krajowej Administracji Skarbowej wyliczał w Świecku, że w tym czas wzrosły wpływy z podatku akcyzowego i innych podatków, a także przychody legalnie działających firm paliwowych.

Piotr Walczak przekonywał, że to efekt funkcjonowania tzw. ustawy sent, która wprowadziła nowe rozwiązania w zakresie monitorowania transportu towarów:

Naczelnik Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego Sylwester Skórski zdradził, że funkcjonariusze wiedzą o nielegalnych transportach dzięki wzmożonej pracy operacyjno-rozpoznawczej:

Skórski dodał, że ustawa sent dała funkcjonariuszom nowe możliwości:

Od dwóch miesięcy, czyli od funkcjonowania ustawy sent, lubuscy funkcjonariusze skontrolowali 4,5 tysiąca transportów. Wykryli więcej prób przemytu zarówno nielegalnego paliwa jak i papierosów.

„Połączeni” – pomysł Kukiz ’15 na Budżet Obywatelski 2018

14:50

22 czerwca 2017

Ostrożne finanse powiatu

14:10

22 czerwca 2017
Tzw. program ostrożnościowy ma być częściowym rozwiązaniem problemów finansowych powiatu słubickiego. Musi on oddać skarbowi państwa 5 milionów złotych za funkcjonowanie dawnego terminala w Świecku.
Samorząd będzie dokładnie oglądał każdą wydawaną złotówkę, a środki na inwestycje mają pochodzić głównie z zewnętrznych źródeł. Starosta Marcin Jabłoński wciąż liczy na porozumienie w sprawie możliwości spłaty długu w ratach. Zwraca uwagę, że taką zgodę dostały wcześniej inne samorządy.

 

Jako argument pada m.in. pozytywna ocena ubiegłorocznego budżetu powiatu ze strony RIO.

Przewodniczący rady powiatu słubickiego Wiesław Kołosza dodaje, że po ubiegłorocznych sporach nie ma już śladu. Od dłuższego czasu projekty zarządu powiatu są przyjmowane zdecydowaną większością głosów.

Starosta Marcin Jabłoński skomentował też ostatnie informacje o oskarżeniu go w sprawie ubiegłorocznego sporu o fotel starosty. Stwierdził, że nie rozumie aktu oskarżenia, gdyż w tej samej sprawie ma korzystne wyroki sądów zarówno administracyjnych jak i pracy.

Absolwenci UZ mają się z czego cieszyć…

13:46

22 czerwca 2017

Studenci UTW uroczyście kończą rok akademicki

13:44

22 czerwca 2017

Lubuskie: Coraz więcej nielegalnych papierosów zatrzymywanych przez KAS

13:40

22 czerwca 2017

Wystawa Produktów Regionalnych i Łużyckich

13:14

22 czerwca 2017