Pod Zieloną Górą rozbił się pojazd z amerykańskimi żołnierzami

20:08

21 stycznia 2017

Urodziny fundacji Lyada

17:46

21 stycznia 2017

Zielonogórska fundacja Lyada obchodzi trzecie urodziny. Z tej okazji w mediatece Szklana Pułapka odbyło się okolicznościowe spotkanie z prelekcją filmu prezentującego działania organizacji na terenie miasta i przybliżającego postacie założycielek. Jak na Lyadę przystało nie zabrakło warsztatów artystycznych, w których mogły wziąć udział dzieci a także dorośli. Czytaj dalej Urodziny fundacji Lyada

Badania profilaktyczne dla kobiet. Dlaczego warto korzystać?

15:44

21 stycznia 2017

Oddział dla dzieci WiMBP zachęca do korzystania z przestrzeni biblioteki

13:51

21 stycznia 2017

Uważajmy na lodzie

13:42

21 stycznia 2017

Na zalewie Bobru w Żaganiu przeprowadzono dzisiaj ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego. Strażacy w asyście policjantów pokazywali dziś licznie zgromadzonym mieszkańcom, jak pomóc osobom, które wpadły do wody spacerując po kruchym lodzie.

Czytaj dalej Uważajmy na lodzie

31. rocznica śmierci biskupa Wilhelma Pluty – obchody w Gorzowie

13:33

21 stycznia 2017

Znamy wyniki przetargu lotniczego

10:55

21 stycznia 2017

Polskie Linie Lotnicze LOT zajmą się od marca obsługą połączenia Babimost-Warszawa. Narodowy przewoźnik wygrał przetarg ogłoszony przez urząd marszałkowski. Wyniki miały być ogłoszone dopiero w poniedziałek, ale informacja w tej sprawie już teraz została zamieszczona w internecie.

LOT za obsługę połączenia (formalnie za promocję regionu) chce 12 mln złotych. W przetargu startowała też firma Sprint Air, której samolot obecnie wozi pasażerów na tej trasie. Jej oferta była o 1,5 mln zł droższa.

Na razie nie wiadomo jakimi samolotami LOT obsłuży połączenie Babimost-Warszawa. Niewykluczone, że będzie to łączony lot do Poznania. Taki model był stosowany kilkanaście lat temu. Włączenie Zielonej Góry do siatki narodowego przewoźnika pozwoli też na podróżowanie z Babimostu praktycznie po całym świecie na podstawie jednego biletu. Pozwolą na to umowy LOT z innymi przewoźnikami.

Dodajmy, że w ciągu dwóch tygodni możliwe są odwołania od rozstrzygnięć przetargowych.

Mieszkańcy narzekają na stan chodników: jest ślisko!

10:19

21 stycznia 2017

Idą ferie. Policja rusza z kontrolami autokarów

09:07

21 stycznia 2017

Świebodzińska Rada Seniorów

07:08

21 stycznia 2017

Wzorem innych miast powstaje Świebodzińska Rada Seniorów. Pomysł wypłynął od samych zainteresowanych, którzy działają przy Świebodzińskim Domu Kultury. Już końcem listopada rada miasta powołała Świebodzińską Radę Seniorów i nadała jej statut.

Czytaj dalej Świebodzińska Rada Seniorów