Działania inspekcji handlowej

13:30

22 czerwca 2017

Co kontroluje inspekcja handlowa? Jakie są najczęstsze  reklamacje, skargi i interwencje konsumentów? Polubowne rozwiązywanie sporów klient-przedsiębiorca. Nasze doświadczenia,uwagi,zapytania. Audycja z udziałem Ewy Mazurkiewicz, dyrektor zielonogórskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wlkp. i Wiolety Skałeckiej,mediatora w sporach konsumenckich.

 

Czy kolejne zaostrzenie kar zwiększy bezpieczeństwo na polskich drogach?

12:04

22 czerwca 2017

Za nami kolejny tragiczny weekend na polskich drogach.

Od środy do niedzieli na drogach w całej Polsce doszło do 439 wypadków, w których zginęły 32 osoby, a 574 było rannych. Policjanci zatrzymali 1721 nietrzeźwych kierowców.

Na terenie województwa lubuskiego odnotowano 8 wypadków, w tym jeden śmiertelny. Zatrzymano też 32 kierowców na „podwójnym gazie”.

Równie tragiczny pod tym względem był również długi majowy weekend, podczas którego na polskich drogach w 356 wypadkach zginęło 30 osób.

Niestety, Polska wciąż ma niepokojąco wysokie statystyki dotyczące bezpieczeństwa drogowego. Rocznie dochodzi u nas do ok. 30 tys. wypadków w których ginie ponad 3 tys. osób. Ponad 40 tys. osób odnosi obrażenia, w tym 12 tys. ciężkie.

Zmiany ma przynieść kolejne zaostrzenie kodeksu drogowego. Według nowych przepisów gdy ktoś w stanie nietrzeźwości spowoduje śmiertelny wypadek, nie będzie już możliwe orzeczenie mu kary w zawieszeniu, jak było dotąd, tylko orzeczona zostanie kara bezwzględnego więzienia nawet na 2 lata. Świadoma ucieczka przed pościgiem policji będzie przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia i utratą prawa jazdy. Wszystkie wykroczenia i przestępstwa drogowe będą się przedawniały po trzech, a nie – jak dotąd – po dwóch latach…

Czy takie „przykręcanie śruby” kierowcom rzeczywiście przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach? Co jeszcze można zrobić, aby nie dochodziło u nas do tak wielu wypadków?

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

Artur Steciąg

Jesteśmy w kontakcie!

07:02

22 czerwca 2017

Lojalność, zaufanie, partnerstwo. Psy służbowe i ich przewodnicy ( czy raczej przyjaciele? ) Godzina 20:00

18:12

21 czerwca 2017
Lojalność, zaufanie, partnerstwo. Psy służbowe i ich przewodnicy ( czy raczej przyjaciele? )
 
środa, 21 czerwca godzina 20:00 – 22:00
 
gość Między Nami Zwierzętami – Starszy aspirant Tomasz Krakowiak – przewodnik psa służbowego
 
Po 21:15 Kilka słów o akcji protestacyjnej zielonogórzan przeciwko okrutnemu traktowaniu psów w Chinach – podczas festiwalu psiego mięsa w Yulin. O proteście opowie pomysłodawczyni Joanna Zubowicz, inspektor Otoz Animals
 
Akcja odbywa się dziś o godzinie 21:00 na deptaku zielonogórskim.
 
21:45 Piotr Dziełakowski i jego Opowieści Dzikiej Treści

Polityczna gra czy dążenie do prawdy?

12:12

21 czerwca 2017

Koalicja PO-PSL rządziła Polską od końca 2007 do jesieni 2015 roku. Zarówno przed wyborami, jak i po uzyskaniu władzy przez PiS, partia ta zapowiadała rozliczenie i pociągnięcie do odpowiedzialności osób odpowiedzialnych za nadużycia i przestępstwa na szkodę państwa.

Afera Amber Gold, dzika reprywatyzacja w Warszawie, wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej, nagrania rozmów notabli w restauracji Sowa i Przyjaciele – do wszystkiego tego obecna opozycja wolałaby już nie wracać, nazywając grą polityczną lub stawiając zarzuty o bezprawność i odmawiając współpracy.

Ile gry politycznej, a ile przywracania Polakom poczucia sprawiedliwości, jest w rozliczaniu afer? Jak rozliczać poprzedników, aby nie być posądzonym o polityczną stronniczość?

Zapraszamy do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

Premiera*** „A oni szli, szli niepokonani” – reportaż Izabeli Patek w środę po godzinie 18.00

13:00

20 czerwca 2017

Jak oceniamy walory turystyczne naszego regionu?

12:05

20 czerwca 2017

Województwo lubuskie to piękne lasy ponad pięćset jezior i niesamowite rzeki. Do tego nie brakuje tu atrakcji dla fanów historii czego przykładem jest m.in. Międzyrzecki Rejon Umocniony.

Opinie na temat turystyki w naszym województwie są jednak podzielone. Z jednej strony piękna przyroda, z drugiej brak infrastruktury turystycznej oraz mała promocja regionu na zewnątrz.

Czy turystyka może być w regionie dziedziną gospodarki, która przyniesie dochód dla inwestora i pożytek dla regionu? Jakie walory turystyczne widzimy w naszym regionie? Czym możemy się pochwalić, a nad czym musimy jeszcze popracować? Gdzie jest potencjał, który można wykorzystać jeszcze lepiej?

Zapraszamy do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

Spotkanie autorskie*** „Kuna”- reportaż Cezarego Galka prezentowany w Sopocie podczas festiwalu „Dwa Teatry”

08:50

20 czerwca 2017

W najbliższa środę (21.06.2017) w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie podczas dnia radiowego będącego imprezą towarzyszącą 17. Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia „Dwa Teatry – Sopot 2017” zaprezentują swoje audycje czołowi polscy reportażyści radiowi. Do udziału w spotkaniu z publicznością, które poprowadzi  szefowa Studia Reportażów i Dokumentu  Polskiego Radia Irena Piłatowska-Mądry, został zaproszony nasz redakcyjny kolega Cezary Galek, autor reportażu „KUNA”. Czytaj dalej Spotkanie autorskie*** „Kuna”- reportaż Cezarego Galka prezentowany w Sopocie podczas festiwalu „Dwa Teatry”

Jaka jest TVP?

10:57

19 czerwca 2017

Chyba nigdy w swej historii po ’89 roku Telewizja Publiczna nie zbierała takich cięgów ze strony aktualnie opozycyjnych polityków. Słowne przepychanki w studiach telewizyjnych, zapowiedzi bojkotów, przytyki wobec dziennikarzy i zarzuty o tendencyjność prowadzących programy publicystyczne. Do tego fiasko przygotowań do Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który dotychczas nie odbył się tylko raz od 1963 roku.

Przeciwnicy TVP mówią, zahaczając także o publiczną radiofonię, o upolitycznieniu przekazu i rujnowaniu TVP przez jej prezesa. Obrońcy mediów narodowych przypominają o masowych zwolnieniach dziennikarzy, jakie miały miejsce w TVP kilka lat temu, i mówią o wojnie salonu z Telewizją Polską jako jedynym medium niewrogim wobec PiS.

Jaka jest Państwa zdaniem prawda o telewizji publicznej i mediach publicznych w Polsce z perspektywy odbiorcy? Jakie są wady i zalety obecnego ich funkcjonowania w naszym kraju?

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

Historie pisane na nowo…

15:15

18 czerwca 2017
W każdą niedzielę w Radiu Zachód kolejny odcinek cyklu audycji historycznych. W „Historiach pisanych na nowo…” przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać i zrozumieć historię regionu i kraju.

Czytaj dalej Historie pisane na nowo…