Historie dzikich zwierząt i konkurs!

18:20

26 kwietnia 2017

W każdą ostatnią środę miesiąca będę zabierała Państwa na spotkanie z leśnikami. Ale tym razem to ja odwiedzę „leśne ludziki” (tak sami siebie nazywają)  w ich naturalnym środowisku, jakim jest las.

Tematy pojawią się różne. Tak – o wycinaniu drzew, lesistości i gospodarce łowieckiej – porozmawiamy także. Ale przede wszystkim chciałam pokazać ich jako ludzi, którzy kochają przyrodę. Tak jak my wszyscy.

W pierwszym odcinku 26 kwietnia po 20:00 Cezary Żmijewski i Lech Surmacz z Nadleśnictwa Brzózka  opowiedzą o Bieliku, Paweł Mrowiński, szef Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśniej w Jeziorach Wysokich o Bąku i jeszcze jednym ptaszku a Beata Kątna z Nadleśnictwa Nowa Sól  nie tylko o strachu przed pająkami.

A po 21:15 zapraszamy na konkurs przyrodniczy dla słuchaczy audycji Między Nami Zwierzętami. Zestaw nagród  – między innymi pokrowce na telefon, albumy fotograficzne, smycze, ozdoby drewniane i wiele innych ufundowało Nadleśnictwo Nowa Sól.

Pytania zadawane przez Izę w konkursie będą dotyczyły reportaży, których posłuchacie w magazynie po godz. 20:00. Jeśli ktoś będzie słuchał uważnie na pewno poradzi sobie z odpowiedzią na trzy pytania i wygra zestaw leśnych prezentów!

Kwadrans przed 22:00 należy do żurawi. Czyli Piotr Dziełakowski w akcji

Zapraszamy – Małgorzata Nabel-Dybaś i Iza Kwiatkowska

Nasza gospodarka

11:50

26 kwietnia 2017

Premiera *** „Dla dobra dzieci”- reportaż Marzeny Wróbel-Szały dziś po g.18.00

09:00

26 kwietnia 2017

Jesteśmy w kontakcie!

07:02

26 kwietnia 2017

Jeffery Deaver, Masa i Majowie

19:55

25 kwietnia 2017

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Świadomości zagrożenia Hałasu, Dzień Sekretarki, Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, Światowy Dzień Malarii, Dzień DNA i Światowy Dzień Pingwina.

Zapraszam do 22.00

Jak oceniamy nasze bezpieczeństwo?

12:01

25 kwietnia 2017

Zdaniem 89 proc. ankietowanych Polaków nasz kraj jest miejscem bezpiecznym do życia; przeciwnego zdania jest 9 proc. badanych – wynika z sondażu CBOS przekazanego w poniedziałek PAP. Jak zaznaczono, odnotowane oceny są „rekordowo wysokie”. Według ekspertów„obserwowany w ostatnich latach wzrost poczucia bezpieczeństwa jest zapewne częściowo efektem porównania z innymi państwami europejskimi – wiadomości o atakach terrorystycznych i zamieszkach w krajach zachodnich mogły wpłynąć na wyższą ocenę bezpieczeństwa w Polsce”

Co wpływa na nasze poczucia bezpieczeństwa? Jakie czynniki są dla nas najważniejsze? Jak Lubuszanie oceniają swoje bezpieczeństwo? Czy czujemy się bezpiecznie w swoim kraju, miejscowości, czy na swoim osiedlu? 

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

Bezpieczna majówka

13:05

24 kwietnia 2017

Po pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji

11:40

24 kwietnia 2017

Emmanuel Macron i Marine Le Pen zmierzą się 7 maja w drugiej turze francuskich wyborów prezydenckich. Francuskie MSW podało, że po przeliczeniu wszystkich głosów, niezależny liberalny kandydat, uzyskał 23.75 procent, a przedstawicielka Frontu Narodowego, 21.53 procent głosów.

O uldze dla europejskich elit i jednocześnie o ciosie we francuski establishment, mówi zgodnie wielu komentatorów. Choć większość z nich szanse ostatecznego zwycięstwa Marine Le Pen ocenia nisko, to bardzo podobnie mówiono jesienią ub.r., przed wyborami prezydenckimi w USA o szansach na prezydenturę Donalda Trumpa, która stała się faktem.

Czy Europejczycy są Państwa zdaniem zmęczeni obecnymi elitami i gotowi do pokazania im czerwonej kartki? Jakie wnioski wyciągnie Francja i Unia Europejska z wczorajszych francuskich wyborów? Jaki ostatecznie wynik przyniesie francuska wyborcza potyczka i co może on oznaczać dla Polski?

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

 

Historie pisane na nowo…

15:00

23 kwietnia 2017
W każdą niedzielę w Radiu Zachód kolejny odcinek cyklu audycji historycznych. W „Historiach pisanych na nowo…” przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać i zrozumieć historię regionu i kraju.

Czytaj dalej Historie pisane na nowo…

Posłuchaj *** „Opowieść eteryczna”- reportaż Cezarego Galka

13:00

21 kwietnia 2017