Literacki Kabaret HALLO

19:50

21 listopada 2017

Zdjęcie użytkownika Zabór Biblioteka.

Dawniej Literacki Kabaret Dojrzałych Dam plus jeden Dżentelmen  będą gośćmi wieczoru. Zapowiada się Kameralnie Funeralnie od 20.20

21.30 Książka wieczoru

Okładka książki AK 75. Brawurowe akcje Armii Krajowej

Zapraszam do 22.00

Kubańska podróż Karola Kasprowiaka

20:05

17 listopada 2017

Czy obywatele zmienią Zieloną Górę? Dziś po godzinie 20:00

16:45

15 listopada 2017

Beczki na każdym skrzyżowaniu? Ścieżka dydaktyczna na Chynowie, „rewitalizacja” terenów zielonych? A może remont toalet w instytucjach miejskich? Ruszył budżet obywatelski 2018.

I w związku z nim pomyślałam sobie, że dla mnie taki budżet może służyć rozwijaniu wizji Zielonej Góry! Tylko zaraz… jaka jest ta wizja, czy ktoś wie?

Skoro Zielona Góra jest miastem w lesie i ma wspaniałe tradycje winiarskie, to może warto, żeby wizja miasta uwzględniała przyrodę, krajobraz zieleni oraz stare, piękne tradycje? Przecież można połączyć stare, nowe i zielone, no nie? ZIELONE jest lepsze od czerwonego. O ileż mniej negatywnych emocji wzbudziłoby Planetarium Wenus, gdyby zostało oklejone np. ciemnozielonymi płytami a nie CZERWONYMI. Nie mówiąc już o oryginalnym projekcie, który nie został zrealizowany.

Już dzisiaj w magazynie Między Nami Zwierzętami po godzinie 20:00.

Czy propozycje zgłoszone przez moich gości będą miały wpływ na wygląd miasta, na spójność przestrzeni architektonicznej i przyrodniczej?

Goście magazynu: Barbara Marcinów – członkini Ruchu Miejskiego Obywatele Zielonej Góry, działaczka społeczna, której projektem jest rewitalizacja parku Braniborskiego.

Szymon Płóciennik – dziennikarz „Gazety Wyborczej”, zachęca do głosowania na winiarską stolicę Polski. Renowacja i ustawienie (m.in.) na rondach zabytkowych beczek winiarskich.

Joanna Liddane – prezes ZTUM  (Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta)

oraz młodzi mieszkańcy Chynowa, którzy codziennie po lekcjach zbierają podpisy na zgłoszone przez siebie zadania – ścieżkę dydaktyczną i boisko wielofunkcyjne: Krystian Wybranowski, Iga Romak, Paulina Poling.

Po 21:15 Robert Wilamowski – prezes Polskiego Związku Kanarków i Ptaków Egzotycznych oddział Zielona Góra opowie o VI Mistrzostwach Ziemi Lubuskiej, które odbędą się 19.11.2017 od godz. 9.00 do 17.00 w SP 11 w Zielonej Górze.

Kwadrans przed 22:00 Piotr Dziełakowski i jego żurawie :-)

Zapraszam Małgorzata Nabel-Dybaś
Radio Zachód na 103 i 106 FM

Święci pierwszego kontaktu

19:55

14 listopada 2017

Ogólnopolska Rada Obchodów Roku Seniorów, w liście otwartym z 24 lutego 1999 roku, zwróciła się z apelem „o podejmowanie działań w środowiskach lokalnych, które przyniosą pomoc i radość Seniorom, a także pozwolą im aktywnie włączyć się w życie innych pokoleń”.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Seniora.

Polecamy książki wieczoru:

Znalezione obrazy dla zapytania Pięć minut dla Raisy cytaty

Bohaterką jest starsza pani, którą poznajemy w……20151 roku.

W recenzji Izabeli Patek

Zapraszam do 22.00

Straty w świecie przyrody. Obchodzą nas? Dziś po godzinie 20:00

16:03

8 listopada 2017

Czym są straty w świecie przyrody? I czy w dzisiejszym technologicznym wymiarze w ogóle nas obchodzą?

8 listopada 2017 r. od godziny 20:00 do 22:00 magazyn Między Nami Zwierzętami.

Do zadania tego pytania skłania mnie ostatni rok – wycinka drzew rękami ludzi i siłami natury, znikanie gatunków, obniżenie wód gruntowych, zanieczyszczenie środowiska na coraz większą skalę…

Zresztą, co tu dużo mówić, każdy z nas codziennie przyczynia się do degradacji przyrody. Jak? Choćby jedząc, pijąc, myjąc się.

Czy straty w świecie przyrody powinny nas ludzi skłaniać do zmian? Tak, to naiwne pytanie. Ale nie zapominajmy, że kto stworzył ten i odbierze.

Swoimi opiniami i wiedzą podzielą się Marta Jermaczek-Sitak i Sebastian Pilichowski.

Nie zabraknie też Opowieści Dzikiej Treści.
Piotr Dziełakowski kwadrans przed 22:00.

Damy Polskiego Imperium

19:50

7 listopada 2017

Znalezione obrazy dla zapytania damy polskiego imperium logo ksiązki

Jutro ukaże się książka autora bestsellerowych Pierwszych dam II Rzeczypospolitej, Żelaznych dam, Dam złotego wieku i Epoki hipokryzji.

Przedpremierowa rozmowa z Kamilem Janickim i książki z niespodzianką dla słuchaczy. Wydawnictwo Znak Horyzont

Kamil Janicki Damy Polskiego Imperium

Znalezione obrazy dla zapytania Rzeczozmęczenie J. Wallman logo ksiązki

Jeśli kiedykolwiek poczuliście, że ilość rzeczy, które posiadacie was przytłacza, to znaczy, że należy przeczytać tę książkę. Wydawnictwo Insygnia

Zapraszam do 22.00

 

Staruszkowo po 20:00 w Między Nami Zwierzętami

19:44

1 listopada 2017

Listopad jest szary i mglisty jak samotność, która dotyka nie tylko ludzi, ale także naszych braci mniejszych. Bo skąd biorą się stare, chore, niechciane? Przecież nie z kosmosu…

Przychodzą i szybko odchodzą. Ale uczą nas tak dużo, jakby były z nami całe życie.

Co dają nam staruszki?

Opowiedzą:

Pani Krystyna Seemayer ze Staruszkowo

Posłuchaj rozmowy

Sylwia Dobek – kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze

a poradzi jak o nie dbać – lek. wet. Anna Ryś

i część II

W drugiej godzinie audycji Piotr Dziełakowski i jego opowieści dzikiej treści do posłuchania tutaj :-)

Zapraszam w środę, 1-go listopada od 20:00 do 22:00
Radio Zachód na 103 i 106 FM

https://www.facebook.com/staruszkowo/

Sosny, żubry, dudki, sójki, rośliny bagienne i inne. Po godz. 20:00

17:52

25 października 2017

Sosny, żubry, dudki, sójki, rośliny bagienne i inne. Krótkie opowiastki przyrodnicze z nadleśnictw ubarwią nam środowe wydanie magazynu Między Nami Zwierzętami.

Leśnicy, którzy przedstawią Państwu krótkie historie:

Mateusz Kaźmierczak, leśniczy w leśnictwie Bojadła w Nadleśnictwie Sulechów,
Paweł Mrowiński, szef Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, Lasy Państwowe, Olga Ciemnoczołowska, rzeczniczka RDLP w Zielonej Górze, Andrzej Nowacki, leśnik z Dzikowa, Mariusz Kudlak, leśnik i ornitolog z Nadleśnictwa Bytnica oraz Jarosław Guzowski, leśnik z Nadleśnictwo Świebodzin, Lasy Państwowe.

 

A po godz. 21:15 zapraszamy na konkurs przyrodniczy dla słuchaczy audycji

Między Nami Zwierzętami. Zestaw nagród – między innymi pokrowce na telefon, albumy fotograficzne, smycze, ozdoby drewniane i wiele, wiele innych ufundowało Nadleśnictwo Nowa Sól, Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, Nadleśnictwo Świebodzin oraz RDLP w Zielonej Górze.

Pytania zadawane przez Izę w konkursie będą dotyczyły materiałów, których posłuchacie w magazynie po godz. 20:00. Jeśli ktoś będzie słuchał uważnie, na pewno poradzi sobie z odpowiedzią na pytania i wygra zestaw leśnych prezentów!
Każda prawidłowa odpowiedź będzie nagradzana :-)

Kwadrans przed 22:00 należy do żurawi. Czyli Piotr Dziełakowski w żywiole opowiadania o przyrodzie z okolic Wschowy.

1000 słów

19:55

24 października 2017

Znalezione obrazy dla zapytania 1000 słów logo ksiązki

Po bestsellerowych „500 zdaniach” czas na „1000 słów” najpopularniejszego językowego autorytetu Polaków. W błyskotliwych, a jednocześnie odkrywczych i głębokich felietonach Jerzy Bralczyk przedstawia najbardziej niezwykłe, najwięcej znaczące i najważniejsze słowa, których używamy na co dzień i od święta.

Znalezione obrazy dla zapytania Duńczycy patent na szczęscie logo książki

Duńczycy. Patent na szczęście” to reportaż i dziennik, który opisuje podróż Kingsleya od Kopenhagi do zachodniej Jutlandii. Autor odwiedził tam między innymi plan filmowy serialu „The Killing”, kościoły, meczety, szkoły i farmy. Zawitał do miasteczka nazywanego najszczęśliwszym miejscem na ziemi oraz małą wyspę gdzie rolnicy produkują ekoraj. Wszystko po to aby poznać prawdę o Duńczykach i duńskiej filozofii życia.

Zapraszam do 22.00

Nie tylko książki

20:00

17 października 2017