Cyberstrefa: Bransoletka GPS dla starszej osoby

11:21

18 stycznia 2018

Cyberstrefa to audycja pokazująca nowe rozwiązania na rynku, do niedawna dostępne wyłącznie dla zaawansowanych technologii  np. wojskowych.  To tutaj mówić będziemy urządzeniach, które mają ułatwić nam życie, ale także o rozwiązaniach stosowanych  w wąskich branżach, stosowanych pilotażowo.

Audycja co dwa tygodnie, w środę po godzinie 17.30

Czytaj dalej Cyberstrefa: Bransoletka GPS dla starszej osoby

Co z podstrefą KSSSE w Wojcieszycach?

11:16

18 stycznia 2018

W Kłodawie budują nowoczesną bibliotekę

13:50

17 stycznia 2018

10-lecie Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku

12:41

12 stycznia 2018

Sybiracy przełamali się opłatkiem

15:19

11 stycznia 2018

Był świąteczny poczęstunek, kolędy, śpiewanie pieśni patriotycznych, a przede wszystkim wspólne życzenia i łamanie się opłatkiem.

Jak zawsze na początku roku członkowie zielonogórskiego oddziału Związku Sybiraków zebrali się dziś na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

Jak mówią, to dla nich bardzo ważna uroczystość, na którą czekają cały rok:

Nowa biblioteka w Kostrzynie

10:55

10 stycznia 2018

II Olimpiada Statystyczna na UZ

12:16

9 stycznia 2018

31 uczniów z 12 szkół ponadgimnazjalnych w całym regionie wzięło udział w finale okręgowym II Olimpiady Statystycznej, jaki odbył się dziś na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Co ciekawe, chętnych do udziału w zmaganiach ze statystyką było w tym roku więcej, niż podczas pierwszej edycji zawodów. Większość uczniów, z którymi rozmawialiśmy, podkreślała, że bardzo interesują się statystyką i analizą danych, bo to jest coś, co pozwala inaczej spojrzeć otaczający ich świat i lepiej go zrozumieć:

Hospicjum w Zielonej Górze w końcu większe!

17:33

8 stycznia 2018

Zielonogórskie Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw otworzyło dziś oficjalne nową część placówki.

Inwestycję zakończono niemal dokładnie rok od momentu jej rozpoczęcia. Dzięki temu poprawią się zarówno warunki pracy, jak i opieki nad chorymi.

Nowa część zielonogórskiego hospicjum ma powierzchnię ok. 500 metrów kwadratowych. Znajdują się tam m.in. pokoje chorych, sale do rehabilitacji, szatnie, łazienki, pomieszczenia dla personelu i magazyn.

Budowę wykonała firma EXALO, a głównym inwestorem były władze Zielonej Góry:

Rozbudowa hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw kosztowała ok. 2 mln złotych. Pieniądze na ten cel pochodziły z funduszy unijnych.

Szpital w Zielonej Górze wyremontuje ważny oddział

13:40

28 grudnia 2017

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze przystępuje do remontu klinicznego oddziału chirurgii urazowo – ortopedycznej.

Prace potrwają pół roku i zostaną podzielone na poszczególne etapy. Pierwszy rozpocznie się już w styczniu i związany będzie z modernizacją tzw. starej części oddziału ortopedycznego, po której oprowadzał dziś dziennikarzy prezes szpitala Marek Działoszyński:

Remont oddziału chirurgii urazowo – ortopedycznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze kosztować będzie ponad 3 mln złotych. Większość tej kwoty, bo aż 2,8 mln zł, pochodzi z budżetu województwa lubuskiego.

Jarmarki i wigilie

10:12

18 grudnia 2017