Powiat zielonogórski ma własny magazyn zarządzania kryzysowego

16:19

20 października 2017

Wójtowie i burmistrzowie wszystkich dziewięciu gmin powiatu zielonogórskiego podpisali porozumienie o utworzeniu wspólnego magazynu zarządzania kryzysowego.

Jest to reakcja na tegoroczne anomalie pogodowe, które coraz częściej skutkują groźnymi sytuacjami kryzysowymi, takimi jak zrywanie dachów, podtopienia czy blokowanie dróg przez powalone drzewa.

Magazyn zarządzania kryzysowego mieścić się będzie przy ul. Sulechowskiej, w bazie Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, do której komendant straży – brygadier Dariusz Mach – zaprosił wszystkich sygnatariuszy porozumienia:

 

 

Budowlanka świętuje 60-lecie

16:06

20 października 2017

Zespół Szkół Budowlanych w Zielonej Górze świętuje jubileusz 60-lecia.

Pierwotnie była to Szkoła Rzemiosł Budowlanych, jednak na początku lat 60-tych przemianowano ją na szkołę budowlaną.

Od tej pory Budowlanka funkcjonuje w budynku przy ul. Botanicznej, który został wzniesiony ówczesnych uczniów.

W ciągu 60 lat istnienia szkołę ukończyło ponad 17 tys. uczniów. Część absolwentów pojawiła dziś także na gali jubileuszowej, jaka odbyła się w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego:

Dodajmy, że galę jubileuszowej w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego uświetnił koncert Orkiestry Dętej Budowlanki, a wieczorem w szkole odbędzie się wielki Bal Absolwentów.

Otwarto posterunek policji w Lubniewicach

15:14

19 października 2017

Lekcja historii dla amerykańskich żołnierzy

21:10

17 października 2017

Zielonogórska Budowlanka pokazuje inną twarz…

15:01

17 października 2017

Zbiórka karmy dla psów ze schroniska, pomoc dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, zabawy z przedszkolakami, a także „żywa sześćdziesiątka” i przytulanki z ludźmi na deptaku – to tylko część akcji, jakie zorganizowali w ostatnim czasie w Zielonej Górze uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych.

Okazją do takich działań jest jubileusz 60-lecia szkoły. Każda klasa biorąca udział w tej akcji realizowała swoje własne projekty, a pomysły były niezwykle zróżnicowane.

We wszystkim chodziło jednak o to, aby uczcić to wydarzenie w wyjątkowy sposób, a przy okazji zaangażować w to także uczniów:

Dodajmy, że oficjalne obchody jubileuszu 60-lecia zielonogórskiej Budowlanki rozpoczną się już w najbliższy czwartek i potrwają dwa dni.

Fot. facebook.com/budowlanka

Szpital w Świebodzinie ma nowy oddział

17:08

16 października 2017

W Szpitalu Nowym w Świebodzinie otwarto dziś oficjalnie oddział neurologii z pododdziałem udarowym.

Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia przewiduje, że będą tam leczeni pacjenci z północnej części województwa, w tym przede wszystkim z powiatów świebodzińskiego, międzyrzeckiego, sulęcińskiego i słubickiego.

Świebodzińska neurologia to – po Gorzowie, Nowej Soli, Ciborzu, Zielonej Górze i Żarach – szósty tego typu oddział w województwie lubuskim.

Szefowie szpitala w Świebodzinie podkreślają, że otwarcie nowego oddziału to zwieńczenie starań i negocjacji, które trwały ponad cztery lata:

 

 

 

Seniorzy świętują i obradują

13:15

16 października 2017

Jak szukać bohaterów? Na czym polega praca reporterska? Tego uczą dziennikarze z SDL

12:49

15 października 2017

Wyremontowana szkoła podstawowa w Wawrowie

14:30

13 października 2017

Są pieniądze na pomoc dla małej Hani z Drezdenka

14:45

12 października 2017