Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

Folklor lubuski

Zespoły i grupy śpiewacze stanowią nieocenione bogactwo kulturowe województwa lubuskiego. Jest to między innymi zasługą ludzi, którzy w powojennej Polsce zdecydowali się przyjechać na Ziemie Zachodnie z różnych zakątków kraju, a nawet świata. Przywieźli ze sobą rodzimą kulturę i tradycje, romantyczną duszę wędrowca, ból i tęsknotę za rodzinnymi stronami. Nasze audycje: ”Donata swojskie klimaty” od poniedziałku do piątku w godz. 5:45 – 6:00 (piosenki zespołów ludowych i grup śpiewaczych oraz rozmowy o przemianach kulturalnych i społeczno-gospodarczych wsi i małych miasteczek). ”Ziemia i pieśń” w niedziele i święta w godz. 6:30 – 7:00. ”Na swojską nutę” od poniedziałku do piątku o godz. 18:55, w niedziele w godz. 11:45 – 12:00.

Zaprosili nas, czyli co, gdzie i kiedy w roku 2015
Kategoria: Folklor lubuski Tagi: , , , , Komentarze: 1

Tutaj będziemy zamieszczać zapowiedzi różnych imprez związanych z folklorem oraz życiem kulturalnym wsi i małych miasteczek. Dostajemy wiele zaproszeń, nie na wszystkich imprezach możemy być, ale o wszystkich możemy Państwa informować. W tym artykule będziemy podawać na bieżąco podstawowe informacje, otrzymane od organizatorów imprez lub znalezione na stronach domów kultury i samorządów. Informacje można przesyłać [...]

Czytaj więcej
XIX Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej
Kategoria: Folklor lubuski Tagi: , , , Komentarze: 0

W dniach 25-26 lipca w Kamieniu Pomorskim odbył się XIX. Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna. Organizatorem festiwalu jest Kamieński Dom Kultury w Kamieniu Pomorskim, przy współudziale Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim.

Czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 17

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Twoje pytanie (wymagane)

captcha

Wpisz kod z powyższego obrazka (wymagane)