Reaktywacja połączeń kolejowych z Głogowa do Leszna

14:50

22 września 2017

Dzień otwarty w siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacji

14:49

22 września 2017

Młoda krew ratuje życie

14:18

21 września 2017

Ponad 900 litrów krwi zebranych od 1843 dawców – takie są efekty czternastej edycji turnieju PCK „Młoda krew ratuje życie”.

Zbiórki organizowano w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie całego regionu, a także na dwóch uczelniach: Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie oraz Uniwersytecie Zielonogórskim.

Uroczyste podsumowanie akcji oraz wręczenie nagród dla zwycięzców i uczestników XIV turnieju „Młoda krew ratuje życie” odbyło się w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze:

Dodajmy, że w minionym roku szkolnym najwięcej krwi, bo aż 106 litrów, zebrano w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. Na drugim miejscu był Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze, a na trzecim Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie.

Miliony na profilaktykę nowotworów głowy i szyi

14:17

21 września 2017

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze przystępuje do szeroko zakrojonej akcji profilaktyki nowotworów głowy i szyi.

W ramach akcji prowadzone będą spotkania i pogadanki z osobami z tzw. grup ryzyka, a – co ważniejsze – także darmowe badania, z których będzie mogło skorzystać ponad 2,5 tys. Lubuszan.

Sprawa jest poważna, bo objawy nowotworów okolic głowy i szyi są często ignorowane lub błędnie diagnozowane, co powoduje zbyt późne rozpoznanie choroby.

Tymczasem, jak się okaz tego typu nowotwory występują dwa razy częściej, niż np. rak szyjki macicy i zagrażają coraz młodszym osobom. W ubiegłym roku w samym tylko szpitalu w Zielonej Górze raka ucha, krtani, języka czy głowy zdiagnozowano u ponad 650 pacjentów.

Pierwsze darmowe badania rozpoczęły się już dzisiaj, w ramach trwającego właśnie V Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi:

Więcej na ten temat w relacji Artura Steciąga:

 

 

Debatowali o lubuskim rolnictwie

14:12

19 września 2017

Innowacje w rolnictwie, bioasekuracja oraz zmiany wynikające z utworzenia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – to główne tematy Debaty Rolnej, jaka odbyła się dziś w Zielonej Górze.

Doroczne spotkania rolników, członków samorządów rolniczych oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się sprawami wsi to najlepsza okazja, aby podyskutować o sytuacji rolnictwa w naszym regionie i wskazać problemy, z jakimi zmagają się właściciele gospodarstw:

W trakcie debaty medalami i odznaczeniami wyróżniono też osoby zasłużone dla lubuskiego rolnictwa.

Uczestnicy spotkania mogli też posmakować tradycyjnych produktów regionalnych oraz posłuchać występu zespołu Wierzbniczanki.

Nowe przedszkole w Przyborowie

15:04

18 września 2017

Był biurowiec, są mieszkania socjalne

14:09

18 września 2017

15 rodzin wprowadzi się do nowych mieszkań socjalnych, jakie oddały dziś do użytku władze Sulechowa.

Lokalne powstały przy ul. Przemysłowej, w budynku po byłej firmie EKOMEL. Gmina kupiła ten obiekt za ponad pół miliona złotych i wyremontowała za kolejne 800 tys. Część dotacji na ten cel udało się pozyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Szczęśliwych lokatorów wprowadzał do ich nowych mieszkań burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny:

Dodajmy, że w Sulechowie na przydział lokalu socjalnego czeka jeszcze nadal ok. 100 rodzin.

„Gorzowski” żubr wizytę w Niemczech przepłacił życiem

14:50

15 września 2017

Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej wspiera lubuskie gminy

13:56

15 września 2017

Gorzowska Rada Seniorów zainaugurowała działalność

14:59

13 września 2017