°C

Warsztaty perkusyjne w Gorzowie z Frankiem Parkerem

fot. Zbigniew Bodnar

W najbliższy piątek i sobotę, początkujący i już doświadczeni perkusiści, będą mogli uczestniczyć w warsztatach perkusyjnych prowadzonych przez czarnoskórego amerykańskiego bębniarza Franka Parkera.

W 1991 roku został on wybrany najlepszym perkusistą jazzowym w ramach Programu Jazzowego Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki Illinois. W tym samym roku otrzymał również stypendium od Western Illinois University.

W 1999 roku Frank dołączył do Kurt Elling Quartet, z którym występował na arenie międzynarodowej przez pięć lat, zyskując nominację do nagrody Grammy za płytę Man In the Air (Człowiek w chmurach). Zajęcia warsztatowe prowadzone będą w atelier muzycznym Nowa Linia przy ul. Walczaka ( naprzeciwko Białego Kościółka) w Gorzowie – mówi Przemysław Raminiak gorzowianin, pianista jazzowy na zaproszenie którego do Gorzowa przyjedzie Frank Parker:

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.