°C

W. Sługocki o listach wyborczych do PE

Waldemar Sługocki

"Rozumiem na czym polega budowanie szerokiego frontu wyborczego i się na nikogo się nie obrażam" - w ten właśnie sposób senator Waldemar Sługocki skomentował kształt list wyborczych do Parlamentu Europejskiego.

Przypomnijmy: w okręgu lubusko – zachodniopomorskim listę Koalicji Europejskiej otwiera Bogusław Liberadzki z SLD, na drugim miejscu jest były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, a na trzecim marszałek Elżbieta Polak.

Waldemar Sługocki zrezygnował natomiast ze startu w majowych wyborach. Jak wyjaśnia, jego kandydatura wchodziła w rachubę tylko i wyłącznie jako tzw. jedynki:

 

Szef lubuskiej Platformy Obywatelskiej podkreśla, że zbudowanie silnej koalicji wyborczej, która będzie mogła powalczyć o zwycięstwo w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, jest dla niego ważniejsze, niż ambicje polityczne.

– Dlatego ja w żaden sposób się na nikogo nie obrażam i nikt z nas w Platformie nie powinien tego robić – dodaje Waldemar Sługocki:

 

Koalicja Europejska zapowiada, że nazwiska wszystkich kandydatów startujących do Parlamentu Europejskiego przedstawi na początku kwietnia.

Eurowybory odbędą się natomiast 26 maja.

 

 

Do zakończenia ciszy wyborczej komentowanie na stronie zostało wyłączone. Zamieszczone komentarze pojawią się po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę, 26 maja 2019 r.