°C

Dziś rada pedagogiczna w LO III. „Siódemka” z zagrożoną maturą

fot. A. Adaszyńska

Na niecałe trzy tygodnie przed egzaminem dojrzałości nie wiadomo w ilu szkołach uczniowie będą zdawali matury. Egzaminy mogą bowiem zostać zablokowane przez nauczycieli, którzy zbojkotują klasyfikacyjne rady pedagogiczne. A bez klasyfikacji uczniowie nie będą mogli podejść do matur.

Wkrótce w szkołach ponadpodstawowych mają odbyć się rady pedagogiczne, na których podjęte zostaną decyzje o wystawieniu ocen maturzystom. Nie wiadomo jednak, czy do tego dojdzie w LO VII.

Beata Joksz Skibińska, dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych podkreśla, iż nie ma gwarancji, że uczniowie będą mogli podejść do egzaminu dojrzałości:

Strajkująca nauczycielka historii i WOS w LOVII Aleksandra Kuczer, poinformowała, że na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy nauczyciele wezmą udział w radzie klasyfikującej uczniów:

Z kolei dyrektor LO III Zbigniew Kościk podkreśla, że w kierowanej przez niego placówce klasyfikacja i matura nie jest zagrożona. Klasyfikacyjna rada pedagogiczna odbędzie się dzisiaj:

Przypomnijmy, że matury rozpoczynają się 6 maja.

 

 

Do zakończenia ciszy wyborczej komentowanie na stronie zostało wyłączone. Zamieszczone komentarze pojawią się po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę, 26 maja 2019 r.