°C

Utrudnienia po kolizji

fot. KWP Gorzów

Na przejeździe kolejowo-drogowym na trasie Świebodzin – Szczaniec doszło przed południem do zderzenia ciągnika rolniczego z przyczepą z pociągiem relacji Warszawa - Frankfurt nad Odrą. Nikt nie ucierpiał, ale został zakłócony ruch kolejowy.

Ciągnik mimo zamkniętych rogatek i czerwonych świateł znalazł się na przejeździe – poinformował Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK.

Linia kolejowa była zamknięta do godz. 13.20. Na trasie Świebodzin – Zbąszynek Przewozy Regionalne wprowadziły czasowo zastępczą komunikację autobusową. Natomiast pasażerowie z pociągu do Frankfurtu zostali przesadzeni do pociągu relacji Gdynia – Berlin i o godz. 13.30 pojechali w dalszą drogę.

Szczegóły zdarzenia na przejeździe kolejowym ustala specjalna komisja, zajmuje się tym także policja pod nadzorem prokuratora.

Łukasz Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie przekazał PAP, że z wstępnych ustaleń wynika, iż ciągnik wjechał na przejazd i wtedy zgasł jego silnik.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP