°C

UMWL stawia na dalszy rozwój portu lotniczego

fot. A. Adaszyńska

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego przygotowuje plan intensyfikacji przewozów pasażerskich z Portu Lotniczego Zielona Góra - Babimost.

Na zlecenie UMWL zostały przeprowadzone badania dotyczące analizy rynku lotniczego oraz oczekiwań potencjalnych pasażerów.

Jak mówiła dziś na konferencji prasowej Elżbieta Polak, marszałek regionu, z przeprowadzonych ankiet wynika, że Lubuszanie obecnie najchętniej korzystają z lotniska w Poznaniu. Najczęściej latają natomiast do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. W Polsce najbardziej obleganym kierunkiem przez mieszkańców jest Warszawa. Badania pokazały także, że zależy im na dalszym rozwoju portu:

 

 

Jak dodawał Jacek Plis, ekspert do spraw lotniskowych UMWL, by przyciągnąć większą liczbę pasażerów, należy wypromować to, co województwo ma najlepsze. Mowa o ofercie turystycznej:

 

 

Trzeba również zachęcić przewoźników niskokosztowych, by zdecydowali się umieścić Zieloną Górę w siatce połączeń:

 

 

W badaniach, które na zlecenie UMWL przeprowadziła firma konsultingowa, wzięło udział 2,5 tys. ankietowanych.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem jesienią zostaną ogłoszone pierwsze kierunki przewoźników niskokosztowych z portu Zielona Góra – Babimost. Rejsy miałyby natomiast ruszyć w połowie przyszłego roku.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.