°C

To już pewne: Zengota opuści Falubaz!

M.Noskowicz

Grzegorz Zengota nie będzie żużlowcem Falubazu Zielona Góra w sezonie 2019. To już niestety nie medialne plotki, ale fakt, który udało nam się potwierdzić.

Zengota jeszcze w niedzielę tuż po meczu zielonogórzan w Rybniku mówił, że jest po rozmowach z szefostwem klubu i liczy na to, że zostanie w Zielonej Górze. Podobne sygnały wysyłał nam podczas poniedziałkowej gali w Warszawie, gdy mieliśmy okazję z nim porozmawiać.

Dziś wiemy,  że Zengota na pewno opuści zielonogórski klub. Falubaz – tu już piszemy, że prawdopodobnie – wzmocni się Nikim Pedersenem i Martinem Vaculikiem. Do tego do Zielonej Góry ma przyjść obiecujący junior z dwuletnim kontraktem. W tej sytuacji dla Zengoty zabrakło miejsca w składzie w przyszłym sezonie.

Zengota – przypomnijmy – jest wychowankiem zielonogórskiego klubu. Po kilku latach powrócił przed sezonem 2018 do Zielonej Góry. Przed sezonem deklarował, że chciałby pozostać tu na dłużej w roli jednego z liderów. Początek sezonu miał nie najgorszy, ale później „Zengi” miał problemy. Ostatecznie ze średnią 1,57 miał 31.wynik w lidze.

Zengota prawdopodobnie wyląduje w Lublinie 

Maciej Noskowicz

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.