°C

Terminal drobnicowy w Zielonej Górze otwarty

Terminal drobnicowy w Zielonej Górze, fot. materiały prasowe Pekaes Sp. z o.o.

W tym tygodniu w Zielonej Górze uruchomiony został nowoczesny terminal dystrybucyjny. Znajduje się on na terenie parku logistycznego Panattoni Park Zielona Góra - poinformowała Joanna Więckowska z Pekaes sp. z o.o.

Dodała, że dzięki doskonałej infrastrukturze drogowej i trasie S3 oraz bliskiemu sąsiedztwu z Niemcami, województwo lubuskie, a wraz z nim Zielona Góra, ma ogromny potencjał inwestycyjny – nie tylko z punktu widzenia Grupy Pekaes, lecz także innych polskich i zagranicznych firm. Nowy terminal znajduje się w pobliżu głównych tras na Poznań i Wrocław.

„Taka lokalizacja stwarza niezwykle dogodne warunki dla naszych operacji terminalowych. Możemy obecnie zwiększyć moce dystrybucyjne i znacząco skrócić czas realizacji zleceń, i co istotne, przyjąć duży wolumen dodatkowych przesyłek. Otwarcie terminalu w Zielonej Górze to kolejny krok w kierunku dalszej rozbudowy sieci dystrybucji Pekaes”

– powiedział prezes Zarządu Grupy Pekaes Maciej Bachman.

Sam terminal został wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia techniczne wspierające płynny przepływ przesyłek drobnicowych w procesie sortowniczym. Pracuje na nim 12 osób. Oprócz dostosowanej do potrzeb firmy strefy dystrybucyjnej i nowoczesnej powierzchni biurowej ma strefę wypoczynku na świeżym powietrzu. Terminal jest użytkowany przez firmę na zasadzie wynajmu powierzchni.

W 20 polskich oddziałach, dwóch terminalach kontenerowych, jednym terminalu kolejowym oraz pięciu magazynach logistycznych Pekaes zatrudnia ponad tysiąc pracowników.

Panattoni Park Zielona Góra to nowoczesne centrum dystrybucyjne powstające w Zielonej Górze na obszarze specjalnej strefy ekonomicznej. Docelowo całe centrum w Zielonej Górze ma mieć powierzchnię co najmniej 75 tys. m kw. Pekaes jest jednym z pierwszych najemców, którzy wprowadzili się do wybudowanych do tej pory hal.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.