°C

Świebodzin – mobilne muzeum prezydenta

fot. S. Kordyjalik

Do 56 miast dotrze Mobilne Muzeum Multimedialne, które 21 czerwca wyruszyło w drogę z pałacu prezydenckiego w Warszawie. Projekt jest realizowany z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski.

W czwartek i piątek mobilne muzeum gości w Świebodzinie. Mieszkańcy z zainteresowaniem zwiedzali nietypową placówkę muzealną.

 

 

Krzysztof Budziński, koordynator trasy Mobilnego Muzeum Medialnego podkreśla, że w naczepie TIR-a pomalowanego w barwy białe i czerwone, mieści się medialny zapis cząstki dziejów Rzeczpospolitej i postaci, które wpisały się w jej historię.

 

 

Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie zwiedzającym – za pomocą m.in. archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmentów filmów historycznych, nowoczesnych animacji oraz interaktywnych aplikacji – wiedzy na temat historii Polski, zachęcenie rodaków do wspólnego świętowania jubileuszu stulecia odzyskanie niepodległości, a także dopełnienie lokalnych obchodów związanych z tą nadchodzącą rocznicą. W naszym regionie Muzeum odwiedzi jeszcze Międzyrzecz i Strzelce Krajeńskie.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.